reklama

Hokejovou Ligu mistrů si zahraje i Třinec

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Lenka Rybaříková
Hokejová Liga mistrů, která se v nadcházející sezoně vrací v novém projektu na scénu, má jistých už 32 účastníků ze čtyřiceti

Curych - Hokejová Liga mistrů, která se v nadcházející sezoně vrací v novém projektu na scénu, má jistých už 32 účastníků ze čtyřiceti. Z Česka se vedle zakládajících členů s licencí A Sparty, Pardubic, Vítkovic a Liberce kvalifikoval jako druhý tým základní části Třinec. Posledním účastníkem z tuzemska bude jeden ze dvou dalších semifinalistů extraligy, tedy Kometa Brno, Zlín, Plzeň, či Hradec Králové.

Do LM se s licencí B ze soutěží spadajících pod Česko, Finsko, Švédsko, Švýcarsko, Německo a Rakousko mohou kvalifikovat týmy postupně podle pěti kritérií. Právo startu získává ligový šampion, následně pak buď vítěz základní části, druhý tým dlouhodobé soutěže, finalista či v posledním případě semifinalista play off.

Jelikož základní část extraligy vyhrála pražská Sparta, má už jisté místo v ročníku 2014/15 také Třinec. Posledním týmem z ČR bude lépe umístěný semifinalista s výjimkou už jistých účastníků Sparty a Třince.

Vedle Ocelářů se kvalifikovala z dalších soutěží další šestice klubů. Ze Švédska vítěz základní části Skelleftea a semifinalista Växjö, ze Švýcarska dva účastníci semifinále Ženeva a Kloten, z Německa nejlepší tým dlouhodobé soutěže Hamburk a z mezinárodní rakouské EBEL druhý tým základní části - italské Bolzano.

Naopak jistotu startu v premiérovém ročníku obnovené Ligy mistrů nemá jeden z 26 zakládajících členů - švédský Djurgaarden. Klub ze Stockholmu hrál v uplynulé sezoně v druhé nejvyšší soutěži a k zajištění startu musí uspět v baráži o SHL. Účast v elitní lize je pro kluby s licencí A podmínkou nutnou ke startu.

Základní skupiny LM budou rozlosovány 21. května v Minsku během mistrovství světa. Účastníci budou rozděleni do deseti skupin po čtyřech a start soutěže je naplánován na 21. srpna. Vítězové skupin a šest nejlepších celků z druhých míst postoupí do play off, kde se bude hrát systémem doma - venku.

Osmifinálové duely jsou na programu 4. a 11. listopadu, čtvrtfinále se bude hrát 2. a 9. prosince a semifinále 13. a 20. ledna. Finále o European Trophy se bude hrát na jeden zápas 3. února a výhodu domácího prostředí bude mít tým s lepší bilancí v soutěži.

Přehled jistých účastníků s licencí A:

Česko: Liberec, Pardubice, Sparta, Vítkovice.

Finsko: IFK Helsinky, Jyväskylä, KalPa Kuopio, Kärpät Oulu, Tappara Tampere, TPS Turku.

Německo: Mannheim, Eisbären Berlín, Ingolstadt, Krefeld.

Rakousko (EBEL): Salcburk, Vídeň Capitals.

Švédsko: Frölunda, Färjestad, HV 71, Linköping, Lulea.

Švýcarsko: Bern, Fribourg-Gottéron, Curych, Zug.

Přehled klubů s licencí B, které se už kvalifikovaly:

Česko: Třinec.

Německo: Hamburk.

Rakousko (EBEL): Bolzano.

Švédsko: Skelleftea, Växjö.

Švýcarsko: Ženeva, Kloten.

reklama