reklama

Hokejovou reprezentaci posílí bek Kempný, naopak útočník Hertl na MS nepojede

Michal Kempný (vlevo) Michal Kempný (vlevo) autor: Milan Kammermayer
Do přípravy hokejové reprezentace na mistrovství světa v Německu a Francii se v úterý zapojí obránce Michal Kempný z Chicaga. Tým naopak nemůže kvůli zdravotním potížím využít útočníka Tomáše Hertla ze San Jose. Otazník je zatím u možnosti povolání Martina Hanzala, jemuž s Minnesotou rovněž skončila sezona v NHL.

Mannheim - Dvě otázky už mají trenéři národního týmu vyřešené. Ve hře zůstává varianta s využitím dalšího forvarda Tomáše Plekance z Montrealu, s nímž je v kontaktu generální manažer reprezentačního týmu Martin Ručinský. Základním předpokladem je, aby prošel zdravotní prohlídkou.

Čeští hokejisté napravili sobotní ostudu, Němce porazili 4:3 po nájezdech Čeští hokejisté napravili sobotní ostudu, Němce porazili 4:3 po nájezdech Čtěte zde

Spolu s Kempným, který sice nemá v zámoří smlouvu na další sezonu, ale má chuť na MS hrát, posílí výběr kouče Josefa Jandače i další beci Radim Šimek (Liberec) a Jakub Krejčík (Brno) z kádru finalistů extraligy.

Všichni tři se připojí při úterním srazu v Českých Budějovicích před Českými hokejovými hrami, jež budou generálkou na šampionát.

Na něm si naopak nezahrají další zvažovaní zástupci extraligového mistra Komety. Obránce Ondřej Němec má zdravotní potíže, zkušený útočník Martin Erat se omluvil trenérům s ohledem na náročnou sezonu s Brnem.

reklama