reklama

Sbohem po osmi letech. Brankář Kovář ze zdravotních důvodů skončil v Jekatěrinburgu

Jakub Kovář. Jakub Kovář. autor: Lukáš Caha
Hokejový brankář Jakub Kovář ukončil ze zdravotních důvodů předčasně působení v Jekatěrinburgu, kde strávil většinu kariéry v KHL. Bývalý reprezentační gólman má nespecifikované zranění, kvůli němuž si možná v této sezoně už nezachytá.

Kovář odchytal za Jekatěrinburg před dvěma týdny úvodní utkání nového ročníku a po něm ho klub zařadil na seznam zraněných hráčů. Dnes na oficiálním webu představitelé Avtomobilistu potvrdili, že se se svou dlouholetou oporou dohodli na ukončení spolupráce.

Polský Židi, křičeli sparťané proti Třinci. Zvykli jsme si, reagoval Růžička Polský Židi, křičeli sparťané proti Třinci. Zvykli jsme si, reagoval Růžička Čtěte zde

"Bohužel po výsledcích předsezonního tréninku a prvního zápasu sezony došel brankář k závěru, že ze zdravotních důvodů nebude moci v této sezoně našemu klubu pomoci. Proto se HC Avtomobilist a Jakub Kovář dohodli na konci spolupráce, přičemž práva na brankáře pro KHL zůstávají do 30. dubna 2022 našemu klubu," uvedli představitelé Jekatěrinburgu.

Písecký rodák Kovář působil v Avtomobilistu od roku 2013 s výjimkou sezony 2016/17, kdy chytal za Čerepovec. Letošní play off absolvoval s poraněným meniskem a šel na operaci, v klubu v březnu podepsal novou roční smlouvu. Za Jekatěrinburg odchytal 381 zápasů a zařadil se mezi nejslavnější postavy klubu.

"Jakubovo působení v Avtomobilistu zůstane navždy v paměti fanoušků z Uralu. Český gólman se stal skutečným symbolem týmu a oblíbencem tribun. V Jekatěrinburgu bude Jakub vždy vítán! Přejeme našemu brankáři hodně štěstí v dalším životě, vyřešení zdravotních problémů a návrat na led," napsal klub.

Starší bratr reprezentačního kapitána z letošního MS Jana Kováře se zúčastnil čtyř světových šampionátů a ZOH v Soči 2014, ve sbírce má dvě světové bronzové medaile.

reklama