reklama

Hokejový Prostějov si může oddechnout. Z první ligy vyloučen nebyl, zaplatí však pokutu 132 tisíc

Matouš Venkrbec Matouš Venkrbec autor: ČTK
Vedení hokejistů prvoligového Prostějova porušilo licenční řád a přijde ho to velmi draho. Disciplinární komise (DK) Českého svazu ledního hokeje vyměřila Jestřábům pokutu ve výši 132 050 korun. Prostějovský klub se však dozvěděl také pozitivní zprávu - přestože mu kvůli celému případu hrozilo i vyloučení, zůstává v soutěži.

Pardubice - Vedení hokejistů prvoligového Prostějova porušilo licenční řád a přijde ho to velmi draho. Disciplinární komise (DK) Českého svazu ledního hokeje vyměřila Jestřábům pokutu ve výši 132.050 korun. Prostějovský klub se však dozvěděl i pozitivní zprávu - přestože mu kvůli celému případu hrozilo i vyloučení, zůstává v soutěži.

Dú Valaši, dú. Zatím bez Hudlera a s pošramocenými ambicemi, přesto Vsetín cílí na extraligu Dú Valaši, dú. Zatím bez Hudlera a s pošramocenými ambicemi, přesto Vsetín cílí na extraligu Čtěte zde

Podle DK došlo ze strany Prostějova k závažnému porušení licenčního řádu, když v situační zprávě uvedl neúplné, respektive nepravdivé informace, navíc ve stanoveném termínu neuhradil závazky vůči Českému svazu ledního hokeje. Pochybením se během září již dvakrát zabýval i výkonný výbor ČSLH.

Prostějovští chybovali, když v situační zprávě neuvedli dluh, který měli vůči hráči Matouši Maxmiliánu Venkrbcovi. Kromě toho dlužili celkem 92.000 korun i svazu poté, co neuhradili pokutu 40.000 korun za nezajištění povinností pořadatelské služby v utkání Prostějov - Přerov z 2. listopadu minulého roku a dalších 50.000 korun ze stejného důvodu při duelu Prostějov - Přerov z poloviny letošního února.

Klub měl navíc zaplatit i poplatky za disciplinární projednání. Vše uhradil až v polovině letošního září poté, co ho vyzval sekretariát svazu. DK odmítla obhajobu účastníka WSM ligy, že o povinnosti úhrady pokut v určeném termínu nebyl informován, neboť termíny jsou jasně stanovené v licenčním řádu.

Výsledkem byl vysoký finanční postih. "Částka byla stanovena jako součet pevné pokuty, která může podle disciplinárního řádu ČSLH dosáhnout až 200.000 Kč, a procentuální pokuty, vypočítané z neuhrazené smluvní odměny vůči hráči," uvedl svaz v tiskové zprávě.

reklama