reklama

Hokejový Slovan má opět finanční problémy a neplatí hráčům

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Marek Vojtěch
Účastník Kontinentální ligy se dostal do složité ekonomické situace a stejně jako v předešlé sezoně není vedení klubu schopno včas platit hráčům

Bratislava - Hokejový Slovan Bratislava má opět finanční problémy. Účastník Kontinentální ligy se dostal do složité ekonomické situace a stejně jako v předešlé sezoně není vedení klubu schopno včas platit hráčům. Generální manažer Maroš Krajči dokonce přiznal, že v tak složité situaci Slovan od svého vstupu do KHL v roce 2012 nebyl.

Hlavním důvodem problémů slovenského klubu je podle jeho slov pokles kurzu rublu v souvislosti s ukrajinskou krizí. "Nepopíráme, že máme zpoždění u peněz, které máme dostat z Ruska. Proto jsme v dohodnutých termínech nevyplatili hráče," uvedl Krajči pro Sme.

Jak dlouho Slovan hráčům dluží, specifikovat nechtěl. "S hráči komunikujeme. Všichni vědí, jaká je situace. Neznamená to, že by jim nechodily výplaty. Dnes ale nedokážeme garantovat jejich pravidelné vyplácení," přiznal generální manažer bratislavského klubu, za který hrají tři čeští útočníci Michal Vondrka, Tomáš Netík a Václav Nedorost.

Slovan má rozpočet 13 milionů eur (359 milionů korun), jeho část pokrývají sponzoři z Ruska. Řada z nich je navázaná na hlavního partnera celé soutěže, společnost Gazprom. Plynárenský gigant má však od začátku konfliktu na Ukrajině i kvůli následným ekonomickým sankcím Evropské unie finanční problémy. Rubl navíc od začátku hokejové sezony oslabil o 30 procent.

Vondrka do Sparty?

Ekonomické problémy souvisí zřejmě i se změnami v kádru, Slovan v minulých dnech opustili Tomáš Rachůnek a Kurtis Foster. Odejít by mohli i další, o Vondrku má například podle MfDnes zájem pražská Sparta.

Slovan je aktuálně v tabulce Západní konference KHL jedenáctý a na postup do play off ztrácí pět bodů. Nejasná ekonomika ale prý na výsledky týmu vliv nemá. "S vedením máme džentlmenskou dohodu. Řekli jsme si termíny, dokdy by to mělo být splněné," řekl kapitán Milan Bartovič.

Krajči věří, že se situace brzy zlepší. "Přichází období svátků, Nový rok. Věřím, že se situace na Ukrajině uklidní a vztahy mezi Ruskem a Evropskou unií se vrátí do normálu," uvedl Krajči, podle nějž ale nehrozí, že by Slovan sezonu nedokončil.

reklama