reklama

Hokejový turnaj na OH v Soči bude vysílat Česká televize

Tady se bude hrát olympijský turnaj v ledním hokeji. Vysílat ho bude na svých obrazovkách Česká televize. Tady se bude hrát olympijský turnaj v ledním hokeji. Vysílat ho bude na svých obrazovkách Česká televize. autor: Reuters
Česká televize koupila od Novy vysílací práva na hokejový turnaj v olympijském Soči.

Praha - To o čem se mluvilo v hokejových kruzích už několik týdnů, se stalo skutečností. Česká televize oficiálně oznámila, že získala práva na olympijský turnaj v Soči.

Zprávu o odkoupení práv od konkurenční televize Nova zveřejnila veřejnoprávní instituce v pondělí odpoledne na svém webu (zde). "Mohu s radostí oznámit fanouškům českého sportu, zvláště českého hokeje, že Česká televize bude vysílat celou olympiádu včetně hokejového turnaje," prohlásil generální ředitel Petr Dvořák.

Zástupci televize zároveň uvedli, že se turnaj bude vysílat jak na kanálu ČT Sport, tak na ČT2 (kde půjdou méně atraktivní duely). Podle komentátora Roberta Záruby by v televizi mělo být vysíláno 24 z 30 utkání turnaje, který pro Čechy začne 12. února zápasem se Švédskem. Všechna utkání by také měla být k dispozici online na webu České televize (iVysílání).

Práva vydražila Nova, CME je ale v krizi

Česká televize olympijské turnaje vysílá už od roku 1956 a Her v italské Cortině d'Ampezzo. Od té doby fanoušci neviděli hokejovou část zimní olympiády na jejích obrazovkách pouze dvakrát, v letech 1960 a 1980.

Před olymiádou v Soči ovšem nastala změna v prodeji vysílacích práv. Mezinárodní olympijský výbor se rozhodl práva pro hry v Soči rozdělit do několika balíčků a v tajné aukci ten hokejový vydražila Nova. Poprvé tak reálně hrozilo, že olympijský hokej uvidí fanoušci jen na soukromých kanálech.

Situace se ale změnila letos na podzim, kdy mateřská společnost Novy CME oznámila velké finanční problémy a začalo se veřejně mluvit o tom, že by práva ČT přeci jen přenechala. "Nové vedení Novy asi pochopilo, že rozbíjet si úspěšné programové schéma takovouhle akcí nemá smysl," uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Kolik akvizice stála ČT neuvedla

Za jakých finančních podmínek k převodu práv dnes došlo zatím žádná ze stran nezveřejnila, šéf ČT Sport Jiří Ponikelský pouze uvedl, že další program ČT nečekanými výdaji ohrožen není.

"Celkový náklad na pořízení práv na vysílání olympijského hokejového turnaje odpovídá našim původním očekáváním," doplnil tuto informaci Petr Dvořák.

Součástí dohody o předání práv na hokejový turnaj je také domluva o výměně některých českých filmů, na jejichž výrobě se obě televize podílely.

V tiskové zprávě se také uvádí, že přenosy z Her bude krom ČT Sport a ČT2 vysílat také placený kanál Nova Sport.

reklama