reklama

Konec olympijských nadějí i angažmá v Magnitogorsku. Filippi už si nejspíš tuhle sezonu nezahraje

Tomáš Filippi Tomáš Filippi autor: Milan Kammermayer
Tomáš Filippi opustil Magnitogorsk a do konce sezony se bude věnovat léčbě nespecifikovaného zranění.

Magnitogorsk - Hokejový útočník Tomáš Filippi předčasně končí v angažmá v Magnitogorsku. Český reprezentant se s Metallurgem dohodl na ukončení smlouvy. Účastník KHL o tom informoval na svém oficiálním webu. Důvodem jsou zdravotní problémy, kvůli kterým už Filippi zřejmě nebude v této sezoně hrát a přišel o šanci bojovat o nominaci na olympijské hry v Pchjongčchangu.

KHL mate a napíná. Potvrdila účast na OH, pak to zrušila. Sborná klidně půjde i do "vězení" KHL mate a napíná. Potvrdila účast na OH, pak to zrušila. Sborná klidně půjde i do "vězení" Čtěte zde

"Tomáš ukončil angažmá v Magnitogorsku, aby měl dostatek prostoru a času k řešení aktuálních problémů. Je pravděpodobné, že do konce sezony se bude věnovat léčbě a následné rehabilitaci," uvedl hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

Pětadvacetiletý Filippi působil v Magnitogorsku od roku 2015 a hned v první sezoně s klubem získal Gagarinův pohár. V aktuálním ročníku odehrál 25 zápasů s bilancí šesti branek a jedenácti asistencí. Několikrát měl ale zdravotní problémy, kvůli kterým chyběl i v nominaci národního týmu na turnaj Channel One Cup.

Trenér Josef Jandač na začátku prosince uvedl, že bývalý hráč Liberce bude muset zřejmě na operaci zad. "Samozřejmě Tomášovi zajistíme maximální péči po stránce zdravotní a následně také plný servis při hledání nového angažmá," uvedl Spálenka.

Po odchodu účastníka loňského mistrovství světa působí v Magnitogorsku už jen jeden český hráč, útočník Jan Kovář.

reklama