reklama

Hokejový útočník Yzerman ukončil kariéru

Fanoušci Detroitu Red Wings gratulují transparentem Stevu Yzermanovi k patnáctistému utkání v NHL v kariéře. Fanoušci Detroitu Red Wings gratulují transparentem Stevu Yzermanovi k patnáctistému utkání v NHL v kariéře. autor: Reuters
Detroit  - Jednačtyřicetiletý dlouholetý kapitán hokejistů Detroitu Steve Yzerman se rozhodl ukončit aktivní kariéru. Trojnásobný vítěz Stanleyova poháru, který po celých 22 let oblékal dres Red Wings, to oznámil na tiskové konferenci v Detroitu.

Ukončil tak spekulace, které se jeho dalším osudem zabývaly od vyřazení amerického klubu v prvním kole play off.

Yzerman byl kapitánem Detroitu od roku 1986 a v následujících sezonách získal prakticky všechna ocenění, kterých hráč v NHL může dosáhnout.

V roce 1989 převzal Lester B. Pearson Award pro hráče, kterého si nejvíce váží sami hokejisté, o devět let později získal Conn Smythe Trophy pro nejlepšího hráče play-off a podílel se na zisku zlaté medaile pro kanadskou reprezentaci na olympijských hrách v Salt Lake City.

Rodák z Cranbrooku odehrál v kanadsko-americké soutěži 1514 zápasů s bilancí 692 branek a 1063 asistencí. V play off nastoupil ke 196 utkáním, v kterých nasbíral 185 kanadských bodů.

reklama