reklama

Holaň se po dvou měsících vrací na střídačku. Povede prvoligové hokejisty Poruby

Bývalý pardubický trenér Miloš Holaň převzal Porubu po Tomáši Sršňovi. Bývalý pardubický trenér Miloš Holaň převzal Porubu po Tomáši Sršňovi. autor: ČTK
Hokejový trenér Miloš Holaň povede prvoligovou Porubu. S asistenty Markem Pavlačkou a Petrem Bolkem nahradí Aleše Flašara a Tomáše Sršně.

Poruba prohrála v druhé nejvyšší soutěži pětkrát za sebou, naposledy v pátek podlehla Benátkám nad Jizerou 1:3. V tabulce je dvanáctá a ztrácí 12 bodů na osmou příčku, zaručující účast v play off.

Holaň se vrací k trénování zhruba po dvou měsících. Na konci října byl odvolán od hokejistů Pardubic. V extralize sedmačtyřicetiletý bývalý hráč NHL trénoval v minulosti také Vítkovice, Spartu a Mladou Boleslav. V počátcích své trenérské dráhy vedl v roce 2004 i Porubu, tehdy ještě pod názvem Sareza Ostrava.

Sršeň skončil po čtyřech a půl letech. "Děkujeme Tomášovi za dlouhé roky u týmu, kdy pokaždé výborně připravil hráče na boje o nejvyšší příčky ve druhé lize, a Aleši Flašarovi za skvělou práci nejen v postupové sezoně. Jejich práce si velice ceníme a vážíme," uvedl generální manažer Pavel Hinner.

reklama