reklama

Holeček: Jak na outsidery? Nepodcenit a vletět na ně!

Jiří Holeček českému týmu radí, aby papírově slabší celky od úvodních minut zatlačil a snažil se rychle rozhodnout Jiří Holeček českému týmu radí, aby papírově slabší celky od úvodních minut zatlačil a snažil se rychle rozhodnout autor: Reuters
České hokejisty nyní čekají na MS týmy Itálie, Dánska, Norska a Francie. Bývalý gólman Jiří Holeček radí, jak na ně.

Praha - Před českými hokejisty je po těžkém vstupu do mistrovství nyní čtveřice papírově snadnějších soupeřů. Růžičkovi svěřenci se postupně utkaji s Itálií, Dánskem, Norskem a Francií.

Tedy týmy, které ještě před několika lety platily za jasné outsidery, ale v posledních sezonách potvrzují velký vzestup. A navíc ani jeden z nich nemá zatím na kontě méně bodů než Česká republika.

"Pokud předvedeme výkon jako proti Kanadě v poslední třetině, tak nebudeme mít problém a porazíme je všechny," je si jistý expert Aktuálně.cz Jiří Holeček.

Výkony se postupně zlepšují

Podle legendárního gólmana by to pro český tým neměl být problém, protože kvalita jeho výkonů zápas od zápasu roste. I když paradoxně bodový zisk byl největší hned z úvodního utkání se Slovenskem.

"To jsme přitom podali nejhorší výkon. Sice jsme začali dobře, ale Slováci nás pak přebruslovali, byli rychlejší a měli víc šancí. Vyhráli jsme se štěstím," neodpustil si kritiku Holeček.

"Se Švédy to už bylo lepší. Naši hráči asi před nimi měli větší respekt. Bohužel jsme tentokrát při nájezdech naopak to štěstí neměli," vrátil se ke druhému duelu.

"A proti Kanadě jsme podle mne hráli nejlépe. Hlavně na začátku a v poslední třetině," míní 70letá legenda. "Ve druhé třetině jsme zbytečně faulovali v útočném pásmu, byli vylučováni a dostali jsme rozhodující góly. Dotahovat s Kanadou stav 1:4 je hodně těžké, ale bojovali jsme, mohli jsme dokonce vyrovnat. To se mi líbilo. Poslední třetina proti Kanadě bylo naše prozatím nejlepší vystoupení na turnaji."

Hlavně je nepodcenit!

Šampionát nyní pro český tým pokračuje středečním zápasem s Itálií. Následovat budou Dánové, Norové a Francouzi.

"V mé době jsme s nimi neměli problém. Otázkou spíš bylo, jestli jim dáme deset nebo patnáct gólů," zavzpomínal Holeček na svou éru v 60. a 70. letech. "Ale všechna tato mužstva se za posledních deset let zlepšila. Proto když je naše mužstvo podcení, tak se můžeme dočkat nemilého překvapení. Je to všechno jen o tom přístupu," zvedá varovný prst.

Receptem, jak nedopustit žádnou senzaci a nehonit jistotu postupu stejně jako loni až v posledním utkání, je stoprocentní aktivní přístup od samého úvodu.

"Pokud na ně zatlačíme jako na Kanadu, tak nás porazit nemůžou. Ale jakmile nebudeme bránit a chodit do těla, místo toho budeme pomalu bruslit a nevytvoříme šance, tak to bude špatné. Musíme to být my, kdo bude diktovat tempo hry a tvrdost," nabádá Holeček. "Jinak se budeme trápit a výsledky skončí o gól jednou pro nás, podruhé pro soupeře."

reklama