Horák pátým gólem z pěti zápasů pomohl v KHL Podolsku k výhře

Aktualizováno 3. 1. 2017 17:57
V úterním programu Kontinentální ligy se prosadili i Vladimír Sobotka a Jakub Nakládal.
Roman Horák
Roman Horák | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Roman Horák pátým gólem z posledních pěti zápasů a navíc asistencí pomohl v Kontinentální hokejové lize k vítězství Podolsku 4:3 na ledě Novokuzněcku. Pětadvacetiletý útočník je s 11 brankami třetím nejlepším českým střelcem v sezoně.

Horák otevřel skóre zápasu v 16. minutě v přesilovce. Za půldruhé minuty přidali jeho spoluhráči další dvě branky a zdálo se, že Podolsk míří za jasným vítězstvím. Domácí Novokuzněck v dalším průběhu zápas zdramatizoval, ale blíž než na rozdíl jednoho gólu se Viťazu nepřiblížil.

Český reprezentant Horák zaznamenal v období kolem Vánoc čtyři góly ve třech zápasech, neskóroval jen 29. prosince v posledním duelu před krátkou pauzou s Nižněkamskem.

Podruhé během svého působení v Jaroslavli se střelecky prosadil obránce Jakub Nakládal, jenž si v utkání v Novosibirsku sjel v přesilovce před branku na přesnou přihrávku Brandona Kozuna. Vyrovnal na 1:1, ale domácí Sibir vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech.

V dresu Omsku se po měsíční pauze trefil Vladimír Sobotka, ale ani jeho šestý gól v sezoně nepomohl k bodům s Dynamem Moskva. Český centr skóroval 65 sekund před koncem a pouze zmírnil domácí porážku Avangardu na 2:3. Sobotka si připsal i asistenci u prvního gólu Omsku.

Bilanci 1+1 měl také Jiří Sekáč z Kazaně, která doma zvítězila 5:3 nad Čeljabinskem a po čtvrté výhře v řadě dál dýchá ve Východní konferenci na záda vedoucímu Magnitogorsku. Český útočník ve 4. minutě otevřel skóre desátou brankou v tomto ročníku KHL, na zvýšení na 2:0 se pak podílel přihrávkou. V posledních třech zápasech si Sekáč připsal pět bodů.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Viťaz Podolsk 3:4 (za hosty Horák 1+1), Novosibirsk - Jaroslavl 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Nakládal 1+0), Omsk - Dynamo Moskva 2:3 (za domácí Sobotka 1+1), Lada Togliatti - Magnitogorsk 2:4 (za hosty Jan Kovář 0+1), Kazaň - Čeljabinsk 5:3 (Sekáč 1+1 - J. Novotný 0+1), Nižněkamsk - Ufa 1:0 po sam. nájezdech,