Horák se podílel gólem v nájezdech na výhře Calgary

15. 9. 2013 9:53
Roman Horák
Roman Horák | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Roman Horák se podílel gólem v rozstřelu na výhře Calgary v úvodním přípravném utkání na nový ročník NHL.

Při vítězství na ledě Edmontonu 6:5 po samostatných nájezdech se v nich prosadili proti Devanu Bubnykovi oba exekutoři Oilers Sven Bärtschi, jemuž byla připsaná vítězná trefa, a Horák. Za Flames ani Linus Omark ani Taylor Hall neuspěli.

V zápase se bodově prosadili také další tři čeští hokejisté. Aleš Hemský přihrál už ve 24. vteřině utkání na gól Taylora Halla, ve 14. minutě zaznamenal v přesilovce přihrávku obránce David Musil na trefu Ryana Smythe. A Jiří Hudler ve 29. minutě připravil branku Flames pro Dennise Widemanna, který snížil na 2:4.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL:

Winnipeg - Washington 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0), hráno v Belleville
25. a 48. E. Kane, 27. Kosmachuk - 34. Hillen, 35. Galijev, 49. Brouwer, rozhodující sam. nájezd Grenn.

Calgary - Edmonton 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 43. Poirier, 47. Cammalleri - 4. Jones, 34. Perron, 56. Maričin.

Edmonton - Calgary 5:6 po sam. nájezdech (3:1, 2:1, 0:3 - 0:0)

Branky: 1. Hall (Hemský), 14. Smyth (Musil), 20. Platzer, 24. Arcobello, 30. Joenssu - 54. a 56. Jooris, 2. Street, 29. Widemann (Hudler), 52. Bouma, rozhodující sam. nájezd Bärtschi.