reklama

Hořava: Kde je Řezníček? Ať vysvětlí ten hnus a šlendrián

Trenér Litvínova Miloslav Hořava. Trenér Litvínova Miloslav Hořava. autor: Lukáš Caha
Litvínov doma promrhal i druhý mečbol ve finálové sérii a trenér Miloslav Hořava se ostře opřel do vedení hokejové extraligy. Tahle vyšší moc prý Litvínovu vzala titul.

Litvínov - Karty ve finále hokejové extraligy se obrací. Litvínov promrhal i druhý mečbol a začíná v sérii ztrácet. Oceláři dnes na jeho ledě vyhráli přesvědčivě 6:3 a vynutili si rozhodující sedmý duel.

V kabině Litvínova poté vybouchla frustrace. Emoce neudržel trenér Miloslav Hořava, který se na tiskové konferenci obul do vedení hokejové extraligy. "Rád bych se zeptal, kde je ředitel extraligy? Jak je vůbec možný takový hnus a šlendrián ve finále?" křičel Hořava.

Litvínov si po domácí prohře znovu připomněl moment z prodloužení předchozího zápasu. Po dorážce Martina Ručinského se puk zastavil na brankové čáře, podle vedení Vervy vinou neregulérní brankové konstrukce - více o celém momentu si přečtěte ZDE.

"Beru to tak, že tahle vyšší moc vzala Litvínovu titul. Že by to nějak rozebrali? Ne. Vykašlali se na to a čekali, jak to dneska dopadne. Už toho mám plné zuby. Milan Baroš má svým způsobem pravdu. On to řekl o fotbalu, já si to samé myslím o hokeji," soptil dál Hořava.

Rozhodující sedmý zápas se v Třinci hraje ve čtvrtek a favorit je zřejmý. Na koni je teď Třinec, který se do hry dokázal vrátit i navzdory nepříznivému vývoji. Nálada v kabině Litvínova je teď na bodu mrazu.

Pane Hořavo, co byste chtěl ke spornému (ne)gólu v pátém zápase ještě říct?
Rád bych se zeptal, kde je ředitel extraligy? Proč se k tomu nevyjádřil? Jak je vůbec možný takový hnus a šlendrián ve finále extraligy? To je neskutečné! A říkám to proto, že když jsem naposledy řekl takovou věc, ředitel extraligy se ozval okamžitě (v sezoně Litvínov poukázal na podezření z podjatosti rozhodčích ve Zlíně, trenér Hořava dostal od vedení soutěže pokutu, pozn. aut.). Teď jsem žádné jeho vyjádření, co se v Třinci stalo s tou brankou, neslyšel. Máme několik záběrů, že puk byl prokazatelně za brankou. Beru to tak, že tahle vyšší moc vzala Litvínovu titul. Zatím. Na sedmý zápas se připravíme a budeme bojovat.

Jak jste tu situaci viděl vy?
Ten puk šel za tu tyčku, schová se a pak se trošku vrátí. A to je jasný gól. Jestli i Pavel Halas (šéf rozhodčích, pozn. autora), se kterým mám dobrý vztah, se postaví za rozhodčí, že to není jasný gól, tak už je mi to divné.

Branky byly pro oba týmy stejné. Vy v tom tedy nevidíte Třinec, ale extraligu?
Ne, já vůbec neobviňuju Třinec! Ti kluci dělají to stejné co my, makají na ledě. 

Takže vám vadí, že rozhodčí nezkontrolovali brány?
To je jedna věc. A druhá věc je, že to musel vidět video rozhodčí. To ať mi nikdo netvrdí. A jestli to neviděl, tak je to úmysl. A úmysl musí být potrestaný. Kdyby přišel soudruh Řezníček a řekl, stalo se tohle, potrestali jsme ho, tak neřekneme ani slovo. Ale dosud jsem neslyšel žádné vyjádření. A to mně vadí.

Že se o takových sporných věcech mlčí?
Mně už leze na nervy, že se budeme schovávat a nebudeme to řešit. Proč to neřešíme? Dyť se to dá vyřešit. Bože, takových gólů padne i ve fotbale a mnohem důležitějších, ale řeší to. My se tady v hokeji furt budeme schovávat. To stejné bylo ve Zlíně. Když jsem tam komentoval rozhodčí, hned druhý den jsem měl výzvu, abych se omluvil. Abych to vysvětlil. A teď? Ani Ň! Proč Řezníček teď nereaguje? Vždyť je to ředitel extraligy! A kde je? Já o něm nevím, nevidím ho.

Cítíte potřebu se ozvat?
My se taky musíme přece bránit. Nemůžeme pořád říkat, že jsme malý klub. Už mě nebaví být za blbečka, co bude stát na střídačce a kývat, že my jsme ti slušní. Třinec si nejvíce stěžoval na rozhodčí z celé extraligy, a to jako jasně nejlepší tým. To mně připadá.... Když se podívám, co se teď děje kolem hokeje, bylo by to očištění jeho jména. Ale nic pro to neděláme. Mele se to kolem Růžičky, mele se to kolem mládeže... Chce to přece nějaký zásah.

Řezníček nejspíš nemá za to, že by přiznáním hokej očistil.
Ale aspoň by řekl "Stalo se to", přiznala by se chyba. Já nevím, jestli je správné dělat, že se nic nestalo, a počkat, až to vyšumí.

reklama