reklama

Hořava dostal za kritiku sudích pokutu, platit však nechce

Miloslav Hořava se po zápase svého Litvínova ve Zlíně neubránil kritice rozhodčích, za což musí zaplatit pokutu Miloslav Hořava se po zápase svého Litvínova ve Zlíně neubránil kritice rozhodčích, za což musí zaplatit pokutu autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Trenér Litvínova Miloslav Hořava dostal pokutu 10.000 korun za to, že se v den utkání vyjádřil k výkonu rozhodčích.

Praha - Trenér hokejistů Litvínova Miloslav Hořava dostal od ředitele extraligy Josefa Řezníčka pokutu 10.000 korun za to, že se v den utkání vyjádřil k výkonu rozhodčích.  Hořava s pokutou nesouhlasí a řekl, že ji nezaplatí. Raději prý skončí s trénováním.

Hořava na tiskové konferenci po zápase 20. kole ve Zlíně uvedl mimo jiné, že to, co se dělo na ledě, považuje za ostudu a nehoráznost českého hokeje. Něco podobného prý ještě nezažil. Na následný Řezníčkův dotaz kouč uvedl, že tím chtěl poukázat na výkon rozhodčích.

"Z důvodu zákazu vyjadřování se aktérů utkání v den zápasu k výkonu rozhodčích jsem v tu chvíli těsně po utkání a v pozápasových emocích neviděl jinou možnost, jak upozornit na nestandardní vedení našeho zápasu ve Zlíně," citovala tisková zpráva ČSLH reakci litvínovského trenéra. Řezníček ale právě na základě toho Hořavovi pokutu udělil.

Hořava se necítí vinen a platit nechce

"Zásadně s tím nesouhlasím. Nebudu nic platit a nechci, aby to platil někdo za mě. Vůbec nic jsem neporušil. Jestli to je vzkaz od svazu nejen mně, ale i ostatním trenérům, abychom drželi hubu a krok, tak to zásadně odmítám," reagoval na trest Hořava po dnešním utkání s Vítkovicemi. "Nebojím se ničeho. Jediné čeho se bojím, že by to mělo narušit pohodu v mužstvu, tak se budu bránit, i kdybych měl skončit s trénováním."

Zápas Zlína a Litvínova, který domácí vyhráli 6:5 v prodloužení, i když ještě ve třetí třetině prohrávali 2:5, měl i další emotivní dohru. Na adresu rozhodčích se kriticky vyjádřil také generální manažer Robert Kysela. Zmínil i možnou korupci, za což se minulý týden omluvil a zároveň poukázal na fakt, že jeho vyjádření byla zkreslená.

Jaký trest dostane Kysela?

Kyselovi hrozila pokuta nejméně 50.000 korun za poškození dobrého pověsti soutěže. Řezníček se však rozhodl předat případ disciplinární komisi extraligy, která má podle jeho názoru možnost udělit mu i nižší trest.

"Ředitel soutěže má pouze jediný postup - uložit provinivší se osobě pokutu v minimální výši 50.000 Kč, aniž by bylo možné v případě relevantních polehčujících okolností uložit pokutu nižší nebo jiný trest. Disciplinární komise má širší možnosti," uvedl Zikmund.

Rozhodčí Roman Polák požaduje od Kysely kvůli jeho výrokům omluvu, kterou však funkcionář odmítá. "Spíš se provinil on, protože jednoznačně Litvínov poškodil, svými špatnými rozhodnutími nás připravil o dva body. Jestli se má někdo omluvit, měl by on přijít a říct: 'Nezlobte se, pánové, já to zkazil'. Jestliže tohle neumí nebo nechce říct, tím spíš to vypadá, že to je tak, jak jsem říkal - že nás poškodil úmyslně. Já ho nenařknul z korupce, on možná jen chová antipatie k Litvínovu a to není dobré," řekl dnes Kysela severu iSport.cz. Litvínov hodlá Poláka vetovat, aby už jeho zápasy nepískal.

reklama