Hořký konec Spengler Cupu: Minsk nasázel Varům osm gólů

ČTK ČTK, Red Spo
29. 12. 2009 22:57
Karlovy Vary - Dynamo Minsk 0:8

Davos - Hokejisté Karlových Varů se rozloučili se Spenglerovým pohárem v Davosu debaklem 0:8 s Dinamem Minsk a skončili na prestižním turnaji na posledním pátém místě.

Běloruský účastník Kontinentální ligy zaskočil Energii skvělým nástupem a už v čase 3:12 vedl 4:0.

Český mistr skončil s dvěma body stejně jako loni, ale letos se nedočkal ani jedné výhry a klesl oproti minulému vystoupení o jednu pozici níž.

Ostatní účastníci mají po čtyřech bodech a středeční program slibuje dramatický boj o silvestrovské finále, do kterého postoupí vítězové duelů Minsku s Kanadou a Davosu s Mannheimem, který také způsobil zápletku svou dnešní výhrou nad kanadským výběrem 5:2.

Hattrickem se o ni postaral Ahren Spylo.

Do branky Karlových Varů se postavil při pravidelném střídání gólmanů Sáblík, ale už po 171 vteřinách hry přepustil své místo po třech inkasovaných gólech Mensatorovi. Po šedesáti sekundách načal úvodní kanonádu Meleško, za 23 vteřin se trefil i Čupris a pak využil přesilovku Fin Hyvönen.

Mensatora pak přivítal hned po 21 vteřinách pobytu na ledě svou druhou trefou v utkání Meleško. Karlovarští se pak otřepali, ale Kumstát ztroskotal na Mezinovi, Zuckerovi zabránil v šanci bek Lintner a Pálffyho vychytal v přesilovce opět běloruský reprezentant.

V druhé třetině pokračovalo Dinamo v exhibici. V 23. minutě skóroval v oslabení Kanaďan Westcott, pak se trefil znovu Hyvönen a ještě před polovinou utkání upravil na 7:0 v přesilovce Antonov.

Hořké loučení Energie ještě dovršil v 42. minutě Kulakov. Českému týmu nebyl dopřán ani čestný úspěch, když v závěru trefili Dej i Skuhravý horní tyč.