Hororový Langhamerův start. Při debutu v KHL český gólman střídal už po dvou minutách

5. 12. 2018 21:38
Souboj českých brankářů Alexandera Saláka a Marka Langhamera v dnešním utkání KHL mezi Jaroslavlí a Chabarovskem skončil po necelých třech minutách. Langhamer byl při svém debutu za Amur po druhé inkasované brance brzy střídán, jeho zkušenější krajan Salák slavil vítězství 3:0 a čtvrtou nulu v sezoně.
Marek Langhamer
Marek Langhamer | Foto: Lukáš Caha

Čtyřiadvacetiletý Langhamer odešel do Chabarovsku v polovině listopadu z Brna a v jednom z nejhorších týmů soutěže nahradil Libora Kašíka, jenž putoval opačným směrem. V pondělí na ledě Dynama Moskva byl Langhamer připraven na lavičce a dnes dostal první příležitost v brance.

Rodák z Moravské Třebové v ní ale vydržel velmi krátce. Na začátku třetí minuty poprvé inkasoval z hole Nikity Čerepanova, a když ho v čase 2:59 překonal Danil Jurtajkin, nahradil Langhamera v brance Jevgenij Alikin.

Amur po střídání gólmanů sice na delší dobu zastavil příval inkasovaných branek, ale utkání nezvrátil. Dvanáct sekund před koncem druhé třetiny vstřelil třetí branku Jaroslavle po přihrávce českého obránce Jakuba Nakládala v přesilovce finský útočník Petri Kontiola.

Bývalý reprezentační brankář Salák zlikvidoval 33 střel Chabarovsku a z nuly se radoval po měsíci.

Nejhorší formu v lize má aktuálně Slovan Bratislava. Slovenský tým podlehl doma 2:5 Ufě a připsal si osmou porážku za sebou, z toho posedmé nebodoval. Jeden gól domácích vstřelil český útočník Rudolf Červený, gólman Jakub Štěpánek šel do branky za stavu 0:2 už v 6. minutě místo Marka Čiliaka.

Na trápící se Slovan dnes bylo zvědavo 4870 diváků, což byla historicky nejnižší návštěva na Zimním stadionu Ondreje Nepely od vstupu týmu do KHL v roce 2012.

Slovan je v tabulce Západní konference desátý se ztrátou devíti bodů na play off. Osmé Dinamo Riga má navíc tři zápasy k dobru.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Magnitogorsk 1:0 po sam. nájezdech, Jaroslavl - Chabarovsk 3:0 (Nakládal 0+1, čisté konto Salák), Dynamo Moskva - Kunlun Red Star 4:3 (za hosty Vitásek 0+1), HK Soči - Dinamo Riga 3:2 po sam. nájezdech, Spartak Moskva - Jokerit Helsinky 5:1 (Hanzl 0+2), Slovan Bratislava - Ufa 2:5 (za domácí Červený 1+0).