reklama

Horší dny konečně střídají ty lepší. Když jsem fit, můžu přehrát kohokoli, věří si Krejčí

David Krejčí a Patrice Bergeron David Krejčí a Patrice Bergeron autor: Reuters
Operace kyčle ho připravila o Světový pohár a do sezony NHL nenastoupil stoprocentně připravený. Den co den se však český útočník ve službách Bostonu Bruins cítí na ledě lépe, což se taky projevuje na jeho bodovém kontě. A taky na sebevědomí. "Když jsem stoprocentně zdravý a hraju svou hru, můžu přehrát jakoukoliv lajnu soupeře," rozpovídal se v rozhovoru pro Aktuálně.cz třicetiletý Krejčí.

Boston (od našeho zpravodaje) – Když se koncem dubna letošního roku podrobil český útočník David Krejčí operaci levé kyčle, odhadovaná doba rekonvalescence byla stanovena na pět měsíců. Ta se nakonec potvrdila, jenže být schopen hrát a hrát na 100 procent jsou dvě zcela odlišné věci.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

Krejčí přišel o Světový pohár, prošel náročnou rehabilitací, ale k prvnímu zápasu nové sezony NHL nastoupil. Fit ale ještě zdaleka nebyl. "Chyběla mi dynamika. První měsíc to byl docela záhul. Šel jsem do zápasu a spíš jsem přemýšlel nad tou nohou, ať se mi nic nestane a ať vydrží," přiznal v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

A v top kondici není ani po dvaceti odehraných zápasech. Byť se jeho zdravotní stav lepší každým dnem. "Je to čím dál tím lepší. Na začátku sezony bylo ale více horších dnů, než těch dobrých. Teď se to konečně obrací. Snad to bude takhle pokračovat a zmizí všechny špatné dny," doufá 30letý forvard.

Góly ale zatím příliš nepřicházejí. Síť soupeřovy branky Krejčí rozvlnil jen dvakrát, posbíral však deset asistencí, a tak mu v klubové produktivitě patří třetí příčka hned za Marchandem a Pastrňákem.

Góly? Raději přihrávám

V posledních sedmi utkáních pak česká šestačtyřicítka nebodovala jen dvakrát a potvrzuje zlepšující se formu. Nedostatek svých gólových příspěvků neřeší. "Já vždycky spíše nahrával. Obě moje křídla umí skvěle vystřelit a dát gól. Raději to rozdávám jim. Když jsem stoprocentně zdravý a hraju svou hru, můžu přehrát jakoukoliv lajnu soupeře," řekl sebevědomě a s úsměvem.

Zatímco levá křídla se v Krejčího formaci často střídají, to pravé kouč Claude Julien obsadil zkušeným Davidem Backesem, který k Bruins přišel před tímto ročníkem po deseti sezonách v barvách St. Louis.

Tempo na začátku sezony je šílené. Světový pohár všechny nastartoval, tvrdí Jaškin Tempo na začátku sezony je šílené. Světový pohár všechny nastartoval, tvrdí Jaškin Čtěte zde

"Backes je výborný hokejista, takový drsňák. Chodí do míst, kde to bolí a vytváří pro mě hrozně moc prostoru. Když mám puk, dělá takovou tu nepopulární černou práci. Já jsem rád, že ho občas odměním nějakou dobrou přihrávkou," chválil svého spoluhráče.

Jen slova chvály měl Krejčí i pro navrátilce do sestavy Davida Pastrňáka. Ten vinou nespecifikovaného zranění v horní části těla vynechal poslední tři zápasy. Ve včerejším utkání na ledě Ottawy se však hned zapsal mezi střelce. "Jeho góly týmu samozřejmě trochu chyběly. Letos má super fazónu. Je super, že je zpátky," uzavřel Krejčí.

reklama