Hossa řádil a Chicago vede 2:0, Pittsburgh s Rangers srovnal

5. 5. 2014 6:31
Slovenský útočník si připsal tři gólové přihrávky, obhájci Stanley Cupu vedou už 2:0 na zápasy. Série Pittsburgh - Rangers je vyrovnaná.

New York - Hokejisté Chicaga i díky třem přihrávkám slovenského útočníka Mariána Hossy porazili v 2. kole play off NHL Minnesotu 4:1 a vedou v sérii 2:0 na zápasy.

Ve druhém nedělním utkání zvítězil Pittsburgh nad New Yorkem Rangers 3:0 a srovnal stav série na 1:1.

První pětka udělala sedm bodů

Triumf Blackhawks zařídila formace vedená Jonathanem Toewsem na křídlech s Hossou a Bryanem Bickellem. Útočné trio zaznamenalo v utkání dva góly a dohromady sedm kanadských bodů. Toews ve 12. minutě otevřel skóre zápasu, na 2:0 zvýšil minutu před koncem druhé třetiny po Bickellově přihrávce Brandon Saad.

V úvodu třetí části sice hosté snížili, v 58. minutě ale Bickell vrátil obhájcům Stanleyova poháru dvoubrankový náskok, o minutu později pak výhru pečetil trefou do prázdné branky při power-play znovu Brandon Saad.

Bickell je ještě lepší než loni

První hvězdou utkání byl vyhlášen Bickell, který si vedle gólu připsal dvě asistence a bodoval v pátém zápase za sebou. Při loňském tažení za Stanley Cupem zaznamenal tento osmadvacetiletý Kanaďan devět gólů a sedmnáct bodů.

Nyní už má na svém kontě pět branek a celkově osm bodů.

Hrdinou Pittsburghu byl Fleury

Hlavním hrdinou zápasu v Pittsburghu byl brankář Marc-Andre Fleury, který zneškodnil všech 22 střel Rangers a vychytal první čisté konto v letošním play off, celkově už sedmé. Zároveň se stal 17. gólmanem v historii NHL, jenž ve vyřazovacích bojích oslavil 50. vítězství.

Pittsburgh díky Fleurymu přežil v úvodních devíti minutách první třetiny hned tři oslabení, do vedení pak "Tučňáky" dostal v polovině zápasu Kris Letang. Druhý gól přidal až v 57. minutě v přesilové hře Jussi Jokinen, vítězství pak pojistil při power-play Jevgenij Malkin.