reklama

Hossa slovenským hokejistou roku. Dozvěděl se to mobilem

Marián Hossa třímá v rukou Stanley Cup. Marián Hossa třímá v rukou Stanley Cup. autor: Reuters
Slovenským hokejistou roku se s obrovským náskokem stal Marián Hossa. Svaz výsledky zveřejnil na internetu.

Bratislava - Anketu o slovenského hokejistu roku vyhrál suverénně útočník Marián Hossa, který letos pomohl Chicagu Blackhawks vyhrát další Stanleyův pohár. Obdržel 197 hlasů, druhý Tomáš Tatar z Detroitu jich měl téměř o stovku méně (99). Třetí místo obsadil brankář Jaroslav Halák (92) z New Yorku Islanders.

Na rozdíl od minulých let nebyly výsledky slavnostně vyhlášeny, neboť svaz galavečer kvůli bojkotu oceněných hráčů už s předstihem zrušil. Mezi řadou slovenských hvězd a staronovým vedením svazu panují po nedávných volbách napjaté vztahy.

Výsledky ankety se proto objevily jen na svazovém webu, ušetřených více než 30 tisíc eur svaz využije na rozvoj mládežnického hokeje v zemi.

Hossa: Počítám, že mi trofej přijde poštou

O svém triumfu se Hossa dozvěděl v autě, když cestoval na vzpomínkový zápas věnovaný Miroslavu Hlinkovi. "Každá cena potěší. I když je kuriózní, že jsem se o svém vítězství dozvěděl takto," řekl šestatřicetiletý Hossa slovenským médiím. Lakonicky dodal, že trofej mu "asi přijde poštou".

Sparťan Martin Réway byl vybrán nejlepším hokejistou do 20 let, trenérem roku je strůjce bronzového úspěchu Slováků z MS dvacítek Ernest Bokroš.

reklama