reklama

Hra o trůny v NHL: Daenerys vede mladé draky z Arizony, sláva i moc Lannisterů v Chicagu upadá

Jakub Voráček je prý nejen vzhledově celý Tormund Giantsbane. V zámoří se startem sedmé série legendárního seriálu Hra o trůny baví přirovnáním hokejistů a klubů k jednotlivým postavám a rodům. Jakub Voráček je prý nejen vzhledově celý Tormund Giantsbane. V zámoří se startem sedmé série legendárního seriálu Hra o trůny baví přirovnáním hokejistů a klubů k jednotlivým postavám a rodům. autor: Aktuálně.cz
V zámořském hokeji je po vstupu Las Vegas, draftu a otevření trhu s volnými hráči klid. Zima ale spolu s novou sezonou přišla do Západozemí, lidé po celém světě žijí sedmou sérií populárního TV seriálu Hra o trůny, která měla v noci na pondělí světovou premiéru. U vytržení jsou z ní i fanoušci NHL, jeden z nich trefně přirovnal jednotlivé kluby k rodům, které válčí o železný trůn (Stanley Cup). Tak popusťte svou fantazii, ta podoba je dokonalá.

Praha - Zima dorazila do Sedmi království, sedmá série populárního TV seriálu Hra o trůny odstartovala a má napovědět, kdo nakonec získá Železný trůn. U vytržení jsou z ní i fanoušci NHL. Ti totiž vidí paralely mezi jednotlivými rody a týmy v nejlepší hokejové lize světa. 

Chcete vlastnit klub NHL? Našetřete minimálně 11,5 miliardy korun. Tolik někdo nabídl za Carolinu Chcete vlastnit klub NHL? Našetřete minimálně 11,5 miliardy korun. Tolik někdo nabídl za Carolinu Čtěte zde

Server The Hockey Writers, který vtipný článek zveřejnil, doslova píše: "Seriál Game of Thrones tká nemožnou pavučinu příběhů a neustále se měnící děj, které zaujaly svět od premiéry v roce 2011. NHL je na tom podobně. Každá sezona přináší sled dějů a příběhů, které běží společně se skutečnými událostmi na ledě a tím deset měsíců drží diváky v napětí."

"Takže se radujte. Sezona je sice u konce, ale zima se skutečně blíží," dodává server. S trochou nadhledu a humoru totiž zjistíte, že mezi NHL a Hrou o trůny není zas tak velký rozdíl.

Stejně jako mezi některými hokejisty a vybraními postavami. Třeba Jakub Voráček je, jak sami zjistíte, celý Tormund Giantsbane. A to nejen vzhledově.

Rod Targaryenů: Arizona Coytoes

Daenerys Targaryen strávila téměř celý svůj život mimo domov, teď se vrací zpět získat trůn, který její rodině vzali. S armádou vojáků a třemi draky ve vzduchu vypadá její síla nezastavitelně.

John Snow - Claude Giroux

John Snow - Claude Giroux

Nezávisle na článku, ve kterém Thehockewriters přirovnávali jednotlivé kluby k rodům v Game of Thrones stejný server na základě vlastností přirovnává hokejisty k jednotlivým postavám. John Snow je prý jasný Claude Giroux. Proč? Mimo Philadelphii je totiž prý považován jen za nadprůměrného hráče, ne příliš velkou hvězdu. Ve Philadelphii stejně jako Snowa v Noční hlídce lidé zbožňují. Co Giroxovi navíc nikdo nemůže upřít, je jeho vůdcovství a bojovnost.

Až na poslední větu podobný příběh přesně sedí na Arizonu. Stejně jako Daenerys vedou Coyotes svou armádu z pouště a jsou připraveni dobývat. V sestavě má tým z Phoenixu silnou brankářskou dvojici, jednoho z nejlepších obránců Olivera-Ekmana Larssona a v útoku spoustu silných talentovaných mladých "draků."

Phoenix se chce letos velkou čistkou v kádru vrátit do bojů o Stanley Cup.

Rod Lannisterů: Chicago Blackhawks

"Rodině Lannisterů stále patří Železný trůn, jejich dominance ale brzy skončí. Režim a vláda se blonďaté rodině rozpadá doslova pod rukama, většina říše jimi opovrhuje. Lannisterové zkrátka koušou jednu těžší porážku a rodinnou tragédii za druhou."

Blackhawks v letech 2010-2015 vyhráli třikrát Stanley Cup, v souvislosti s nimi se mluvilo o dynastii, Chicago tehdy pevně vládlo hokejovému světu a nikdo nevěděl, jak je zastavit. V posledních dvou letech se ale tým dvakrát loučil se sezonou v prvním kole, po ztrátách Mariána Hossy a Niklase Hjalmarssona vypadá zranitelně víc než kdykoliv předtím. 

Dothrakové: Pittsburgh Penguins

Tormund Giantsbane - Jakub Voráček

Tormund Giantsbane - Jakub Voráček

Stejně jako John Snow a Tormund Giantsbane mají Claude Giroux a Jakub Voráček blízký vztah. Voráček mu navíc pomáhá na ledě svou silou. A prý nesmíme zapomenout na to, jak oba vypadají. Upřímně: Rozeznali byste od sebe Tormunda a Jakuba? Vždyť jsou jako dvojčata.

"Dothrakové jsou drsný národ, svým svým stylem života připomínají barbary, kteří disponují velkou silou. Na svých koních vynikají rychlostí a agresivitou, nikdy se nevzdávají. A nevadí jim, že mohou být v boji kvůli nedostatku zbroje poměrně zranitelní."

Když Pittsburgh v roce 2009 vyhrál Stanley Cup, nikdo s Penguins v dalších letech příliš nepočítal. Až v posledních dvou letech se tým dokázal vyladit a dvakrát po sobě znovu vyhrál celou ligu. A to systémem hry, který úspěšný tým začal praktikovat. Pittsburgh, jenž často sužovala zranění, vsadil na obrovskou rychlost a vysoké tempo, snažil se odpalovat puk z vlastního pásma. Že by vyhrál Stanley Cup i potřetí za sebou by stejně jako v případě vítězství Dothraků nikoho nepřekvapilo.

Rod Baelishů: Toronto Maple Leafs

"Petyr Baelish je považován za bezohledného a cílevědomého člověka, který je navíc díky své inteligenci skvělým hráčem. Díky intrikám hraje v každém sporu v Západozemí ve svůj prospěch. Udržuje si postavení a kontakty v Královském přístavišti, což z něj stále dělá mocného muže navzdory tomu, že má spoustu nepřátel. Asi by nikoho nepřekvapilo, kdyby bitvu vyhrál pomocí dalších intrik nakonec on."

Jaime Lannister - P.K. Subban

Jaime Lannister - P.K. Subban

Na začátku byli oba rozporuplnými postavami, postupně se ale změnili. Obránce Nashvillu P. K. Subban se prý dá nejlépe přirovnat ke králokatovi, Jaime Lannisterovi. P. K. Subban rozporuplně opustil Montreal a začal válet v dresu Predators. Lannister se vrátil do království poté, co přišel o ruku a uvědomil si, že ani on není neporazitelný.

Stejně jako Baelishovi se Torontu léta posmívali, Maple Leafs chyběly výsledky a úspěchy. V posledních letech se ale ukázalo, že umí být velice chytří hráči. Třeba když si v draftu vybrali Austona Matthewse. Klub si navíc drží kontakty i v zákulisí. Třeba Brandona Pridhama (asistenga GM) deník The Toronto Star popisuje jako někoho, kdo zná všechny a jako bývalý expert ligy na platové stropy zná i všechny způsoby, jak jejich pravidla obcházet. To on údajně teď vymýšlí způsoby, jak dlouhodobě zraněné hokejisty Maple Leafs vyřadit z platové zátěže. To celé řídí legendární Lou Lamoriello. Svou chytrostí Toronto může na vrchol nepozorovaně vystoupat.

Rod Starků: Florida Panthers

"Od začátku nejsympatičtější rod s velkou mocí se ocitl v průběhu seriálu ve velkých problémech, část rodiny je ale opět naživu a jejich přítomnost bude hrát v poslední bitvě o moc klíčovou roli. Příběh Starků začíná být zase pozitivní."

Když před dvěma lety kráčeli do Stanley Cupu, budili svou hrou úžas. V play off ale přišlo brzké zklamání a poté období nejistot a přehmatů. Zdá se, že s návratem GM Tallona se na Floridu vrátil před touto sezonou zdravý rozum, Panthers staví tým, který by si mohl v příští sezoně zase nečekaně vzít slovo. I bez Jaromíra Jágra.

Železná banka Braavosu: Tampa Bay Lightning

Sandor Clegane - Brent Burns

Sandor Clegane - Brent Burns

Je na ledě jako monstrum, se zuřivým pohybem a tvrdými střelami. Brent Burns je prý hotová NHL verze Ohaře. Přes svou agresivitu je Burns mimo led laskavý a jemný člověk. Oba navíc i vypadají podobně.

"Železná banka v Braavosu je bezpochybně nejbohatší organizací v celém smyšleném světě, peníze od ní má půjčené i sám král. Není radno si s ní zahrávat. Říká se totiž, že své peníze umí za každou cenu získat zpět, dokonce i pokud je její zákazník na mizině nebo jen odmítá dodržovat dohodu. Jak? Třeba tak, že podpoří jeho rivala či nástupce, a to klidně i když jde o prince nebo krále. Ten pak jako dík za podporu zdědí dluhy, které musí zaplatit. Pokud ne, čeká jej stejný osud." 

Generální manažer Steve Yzerman je člověkem na svém místě. Být hokejistou, není radno se s nim pustit do vyjednávání. Jako by bylo dopředu jasné, kdo vyhraje. Yzerman dokázal přesvědčit k prodloužení smlouvy Stevena Stamkose, Victora Hedmana, Nikitu Kučerova nebo Tylera Johnsona, i když by jim možná jinde dali více. Navíc se nenechá zastrašit, však si vzpomeňte na jeho spor s Jonathanem Drouinem, který si chtěl v roce 2016 vydupat výměnu a za trest nakonec skončil na dva měsíce vyřazený mimo tým. Yzerman zkrátka vždy dosáhne svého. A i letos bude mít v lize on a jeho tým velkou moc.

Bílí chodci: Las Vegas Golden Knights

"Bílí chodci (v knížkách nazývaní Jiní) jsou nemrtvé bytosti ze severu, ze Zemí věčné zimy ležících daleko za Zdí a představují hrozbu pro celé lidstvo. Spolu se zimou se blíží a představují pro celý svět velké nebezpečí. Otázkou zůstává, kdy udeří."

O novém klubu se dlouho jen spekulovalo, teď je to realita. Golden Knights přicházejí do světa NHL. V rozšiřovacím draftu sestavili tým, který se nejeví jako velká hrozba do prvních sezon. V Las Vegas ale nepochybně dříme síla a potenciál, proti které je třeba mít se na pozoru v dalších letech. 

reklama