reklama

Hráči Lva se zlobí sami na sebe: Musíme hrát naplno pořád!

Petr Tatíček nebyl stejně jako jeho spoluhráči spokojený s první polovinou zápasu s Ufou. Petr Tatíček nebyl stejně jako jeho spoluhráči spokojený s první polovinou zápasu s Ufou. autor: CPA Eduard Erben
Ohlasy po zápase pražského Lva s Ufou.

Praha - Nepovedená druhá třetina, kterou prohráli 0:2, byla hlavní příčinou porážky hokejistů Lva v souboji KHL s Ufou, s níž se Pražané utkali včetně domácího přípravného turnaje podruhé v sezoně.

Závěrečný finiš přišel už vniveč a Salavat tak dosáhl v české metropoli poprvé na body. Před rokem se Lvem prohrál 1:6.

"Jsme zklamaní. Až ve třetí třetině jsme nastoupili tak, jak si myslím, že jsme měli hrát od začátku. Tříbrankové manko už jsme bohužel nedokázali dohnat, což je velká škoda," litoval v rozhovoru s novináři útočník Petr Vrána, který měl při absenci Jiřího Novotného na dresu kapitánské "céčko". "Hrát tak od začátku, ten zápas byl asi náš," dodal.

Vrána: Bojovali jsme, ale nestačilo to

Kouč Kari Jalonen, jenž převzal Lva na pozici hlavního kouče po Václavu Sýkorovi, zaznamenal první porážku u týmu, ale ocenil své svěřence za bojovnost, kterou ukázali i přes nepříznivý stav 0:3.

"Nevzdali jsme to a řekli si, že musíme najít sílu, energii a pozitivní náladu do třetí třetiny s tím, že to ještě otočíme. Skoro se to i podařilo," uvedl Vrána.

Přiznal také, že začínat už hodinu po poledni je velmi neobvyklé. "Poslední zápas byl naopak od půl osmé, takže jsou to takové dva extrémy. Bylo to určitě trochu nepříjemné, ale každý už jsme to v těch netradičních časech zažili, takže je to jen o té přípravě," odmítl Vrána, že by se brzký začátek měl nějak promítnout do výsledku.

"První třetina byla z obou stran slušná, ale ve druhé jako kdybychom usnuli. Přestali jsem hrát a oni nás potrestali dvěma góly. Ve třetí jsme zase našli tu bojovnost, makali jsme, ale už bylo bohužel pozdě. Musíme hrát stejně jako ve třetí části všechny třetiny. Hráli jsme proti výbornému mančaftu, ale potrestali nás za naše chyby," shrnul duel další forvard Petr Tatíček.

Tatíček byl s návratem spokojený

Třicetiletý útočník se do sestavy protlačil po delší době. Nehrál už měsíc.

"Musel jsem tam nechat všechno a soustředit se sám na sebe. Kluci mi pomohli a myslím, že to nebylo tak špatné. Jsem rád, že jsme si po delší době zahrál," pochvaloval si Tatíček.

Změna na trenérském postu na jeho přístupu prý nic nemění. "Makám pořád stejně a snažím se nechat na každém tréninku všechno. Ale to je sport a když jste v kvalitním mančaftu, tak to prostě takhle občas je," prohlásil Tatíček, jenž posílil Pražany během léta po dlouhodobém působení v Davosu.

reklama