reklama

Hráči NHL neponesou náklady za start na olympiádě, říká jejich zástupce

Pojedou Crosby a spol. do Jižní Koreje? Pojedou Crosby a spol. do Jižní Koreje? autor: Reuters
Zástupce hráčské asociace NHLPA Mathieu Schneider korejské agentuře řekl: "Z pohledu MOV chápu, že už to nechtějí platit, aby hráči přijeli na olympijské hry. Ale zároveň se nedá očekávat, že hráči si budou chtít bezpodmínečně zaplatit účast na olympiádě."

Pchjongčchang - Hokejisté z NHL by rádi startovali i na příštích olympijských hrách v roce 2018 v Pchjongčchangu, ale neponesou náklady na pojištění a cestování do Korejské republiky. Během inspekční cesty v dějišti nejbližší zimní olympiády to uvedl zástupce hráčské asociace NHLPA Mathieu Schneider.

Náklady na pojistky hráčů a jejich přesun ze Severní Ameriky šplhají k deseti milionům dolarů a Mezinárodní olympijský výbor už je nechce finančně krýt tak jako na předchozích pěti olympiádách.

Jandač: I kvůli olympiádě dáváme prostor dalším klukům. Musí se naučit vyhrávat Jandač: I kvůli olympiádě dáváme prostor dalším klukům. Musí se naučit vyhrávat Čtěte zde

"Z pohledu MOV chápu, že už to nechtějí platit, aby hráči přijeli na olympijské hry. Ale zároveň se nedá očekávat, že hráči si budou chtít bezpodmínečně zaplatit účast na olympiádě," řekl Schneider korejské agentuře Yonhap News.

"Určitě to není nic nepřekonatelného. Jsme optimisty, že to nakonec dobře dopadne. Hráči startují na olympiádě rádi. Proto jsme byli na posledních pěti olympiádách," uvedl vítěz Stanley Cupu s Montrealem z roku 1993.

Dalším palčivým bodem je přerušení základní části NHL kvůli bojům o olympijské medaile. Podle Schneidera by si hráče, kteří by se turnaje v Pchjongčchangu zúčastnili, stáhli fyzicky až na dno.

"Olympiáda je svou úrovní ještě o stupeň výše než to, co vídáme večer co večer v NHL, protože na turnaji jsou nejlepší hráči z celého světa. A když olympiáda skončí, bude hodně náročné se vrátit a naskočit zpět do soutěže v nejdůležitější fázi sezony před play off," uvedl Schneider.

reklama