reklama

Hráči schválili kolektivní smlouvu. NHL začne 19. ledna

I Alexander Ovečkin brzy opět oblékne dres Washingtonu I Alexander Ovečkin brzy opět oblékne dres Washingtonu autor: Reuters
Hráčská asociace NHLPA odsouhlasila v hlasování hokejistů novou desetiletou kolektivní smlouvu. Hrát se začne 19. ledna.

New York - Hráčská asociace NHLPA odsouhlasila v hlasování hokejistů novou desetiletou kolektivní smlouvu.

Následovala tak středeční krok majitelů klubů. V neděli tak mohou začít přípravné kempy a v sobotu 19. ledna zkrácený ročník NHL. Uvedly to oficiální internetové stránky NHL i NHLPA.

Hlasování hráčů začalo ve čtvrtek večer a bylo na něj vymezeno 36 hodin. Tajná elektronická volba skončila v sobotu ve 14:00 SEČ. K ratifikaci dohody ji musely schválit dvě třetiny z více než 700 hráčů.

Posledním krokem po souhlasu obou stran je písemné uzavření Memoranda o porozumění, které by mělo být podepsáno ještě dnes.

Bude zatím nahrazovat samotnou kolektivní smlouvu, která má být hotová do konce února. Dokument, který bude mít několik set stránek, budou ještě příští měsíc zástupci NHL a NHLPA dokončovat. Vyhradí si na to deset dnů.

Konec základní části před začátkem MS

Po uzavření memoranda už mohou kluby provádět transakce, podepisovat smlouvy, začnou oficiálně tréninkové kempy. Také bude zveřejněn rozpis zkráceného ročníku, v němž každý klub sehraje v základní části po 48 zápasech.

Výluku v NHL po 113 dnech fakticky ukončila dohoda z nedělního rána, kdy vedení NHL s NHLPA našlo po dlouhých jednáních společnou řeč.

Základní část skončí 27. dubna, tedy šest dnů před začátkem mistrovství světa ve Švédsku a Finsku (3.- 19. května). Původní rozpis, který zrušila absence nové kolektivní smlouvy mezi NHL a hráčskou asociací NHLPA, čítal 1230 utkání. Ročník měl odstartovat 11. října a skončit 13. dubna.

reklama