Hráči St. Louis vybojovali v New Yorku pátou výhru v řadě

4. 11. 2014 6:46
Hokejisté St. Louis zvítězili v jediném pondělním utkání NHL na ledě New Yorku Rangers 4:3 po samostatných nájezdech.
Radost hráčů St. Louis Blues.
Radost hráčů St. Louis Blues. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté St. Louis zvítězili v jediném pondělním utkání NHL na ledě New Yorku Rangers 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si pátou výhru v řadě.

Hlavním strůjcem triumfu Blues byl ruský útočník Vladimír Tarasenko, který vstřelil gól, na další přihrál a ve třetí sérii proměnil vítězný nájezd.

V přestřelce bohaté na hezké góly vedli domácí Rangers 1:0, následně prohrávali 1:2, ve třetí třetině se díky dvěma trefám Martina St. Louise ve 47. a 54. minutě znovu dostali do vedení 3:2. Jenže už 76 sekund po jeho druhém zásahu vyrovnal Jay Bouwmeester.

Penaltový rozstřel pak hosté vyhráli 2:1, když se vedle Tarasenka prosadil ještě Alexander Steen. V dresu domácích uspěl pouze Lee Stempniak, zatímco vyhlášení kanonýři Martin St. Louis a druhý nejlepší střelec ligy Rick Nash na Briana Elliotta v brance Blues nevyzráli. Rangers tak prohráli v nájezdech druhý zápas v řadě poté, co v sobotu podlehli Winnipegu.

NHL:

NY Rangers - St. Louis 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 6. Kreider, 47. a 54. St. Louis - 28. a rozhodující sam. nájezd Tarasenko, 44. Berglund, 55. Bouwmeester. Střely na branku: 39:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. St. Louis (Rangers), 3. Bouwmeester (St. Louis).