Hráči Vítkovic v přípravě zdolali Slovan Bratislava

28. 8. 2014 20:33
Hokejisté Vítkovic porazili v přípravě na blížící se start extraligy Slovan Bratislava 2:1 v prodloužení
Radost hráčů Vítkovic - emoce.
Radost hráčů Vítkovic - emoce. | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Vítkovic porazili v přípravě na blížící se start extraligy Slovan Bratislava 2:1 v prodloužení. O výhře nad účastníkem Kontinentální ligy rozhodl v čase 60:37 kapitán Jiří Burger, který využil hrubé chyby švédského brankáře Johana Backlunda.

Cenný skalp získaly i Karlovy Vary, které se momentálně připravují v Břeclavi. Energie v úterý porazila Skalici, dnes přehrála mistrovský Zlín 2:1. "Berani" sice v přípravě vyhráli oba duely Ligy mistrů, v dalších duelech si ale připsali pět porážek v šesti zápasech.

Slavia po sérii osmi výher podruhé za sebou prohrála. Pražané v úterý nestačili na Plzeň, dnes neuspěli na ledě Liberce. Na výhře Tygrů 6:3 se dvěma góly podílel útočník Petr Vampola. Severočeši si připsali třetí výhru v přípravě a oplatili Slavii prohru se vzájemného souboje na začátku srpna.

Podruhé za sebou, a opět 3:4, prohrál Litvínov, který po nezdaru ve finále turnaje v Drážďanech dnes nestačil na Mladou Boleslav. Na výhře Středočechů na Stadionu Ivana Hlinky se dvěma góly podílel útočník Martin Látal. V úterý se oba týmy utkají znovu, tentokrát ve městě automobilů.

Uspěl i druhý extraligový nováček. Olomouc ukončila sérii tří porážek a vyhrála na ledě Skalice 5:2. V dresu Kohoutů se na tom při své premiéře podílel i slovenský obránce Ivan Majeský.

Přípravné hokejové utkání:

HC Slovan Bratislava - HC Vítkovice Steel 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 3. Vondrka - 37. Stehlík, 61. Burger.

HK 36 Skalica - HC Olomouc 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)

Branky: 50. Méry, 51. Bezúch - 25. Marosz, 34. Knotek, 45. Dlouhý, 47. Skrbek, 49. Zuzin.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Branky: 8. Holík - 2. J. Redlihs, 16. S. Balán.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Branky: 15. Ručinský, 19. Písařík, 33. Lukeš - 37. a 41. M. Látal, 15. D. Vrbata, 39. Musil.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Branky: 45. a 50. Vampola, 18. Jonák, 20. Bulíř, 40. Urban, 43. Voráček - 22. Micka, 37. Saňa, 57. Stránský.