reklama

Hradci premiéra nevyšla: Doma by nás zaházeli odpadky

Hradec na svůj úvodní zápas na Spartě raději rychle zapomene, při obnovení extraligové premiéře se příliš neukázal a prohrál 1:5. Hradec na svůj úvodní zápas na Spartě raději rychle zapomene, při obnovení extraligové premiéře se příliš neukázal a prohrál 1:5. autor: Jakub Šafránek
Mountfield HK při obnovené extraligové premiéře prohrál na Spartě 1:5.

Praha - Po dvaceti letech se objevil hradecký hokej opět v extraligové společnosti. Obnovenou premiéru si však Východočeši příliš neužili. Na Spartě totiž prohráli jednoznačně 1:5.

"Nezasloužili jsme si vyhrát. Kdybychom takhle hráli doma, tak nás vypískají a zahází odpadky," zlobil se po utkání útočník Jakub Langhammer.

Podle obránce Františka Ptáčka však příčinou rozhodně nebyla nervozita z ostré hradecké premiéry.

"Příjezdem na zimák jsme jsem docela zapomněl, za jaké město hraji. Během zápasu byla jediná změna v tom, že jsme pro nás nezvykle měli černé dresy. Jinak ten hokej je pořád stejný, ať se hraje v Praze, v Brně nebo třeba Bratislavě."

Rozhodla druhá třetina

V úvodní dvacetiminutovce se Mountfield držel, přestože se zkraje zápasu hodně bránil a musel odolávat několika sparťanským přesilovkám. Po vedoucím gólu Pražanů Východočeši rychle odpověděli a rovněž hra se vyrovnala.

"První třetina se pro nás vyvíjela docela dobře, dokonce jsme drželi dobrý stav," těšilo Ptáčka. "Jenže Sparta dál hrála důsledně ten svůj hokej. Až přišly šance a z nich dala góly."

Během osmi minut se trefili Kubát, Pacovský a Ton. Najednou bylo téměř rozhodnuto.

"Zbraně jsme neskládali. Bylo to o tři góly, to jsou tři přesně střely. Dala je Sparta, mohli jsme je dát i my. Ale my jsme se k ničemu nedostali, kromě dvou tří šancí," litoval Langhammer.

Doma se chtějí předvést

V neděli si Hradečtí mohou reputaci napravit. Poprvé se představí také na vlastním ledě, kde přivítají Třinec.

"Na domácí zápas se těšíme. Budou to noví lidi, musíme se jim ukázat a získat si je, aby na nás chodili," burcuje mužstvo Langhammer.

"Ale nesmíme bláznit a dělat takové chyby jako od druhé třetiny. Když budeme hrát trpělivě, myslím, že se nějaký úspěch dostaví," přidává vysoký útočník recept, jak získat první body a také přízeň fanoušků.

Ti vyjeli za týmem také do Prahy, v kotli jich fandilo zhruba padesát. "Je dobře, že nás podporují. Na druhou stranu zase, kam jinam by chtěli jezdit. Když pominu sousední Pardubice, tak na rovinu řeknu, že jsem si představoval, že jich bude víc," uvedl Ptáček.

reklama