reklama

Hokejové Budějovice budou hrát alespoň první ligu

Moutnfield sice už v Budějovicích nepůsobí, nicméně vrcholový hokej ve městě přeci jen zůstane. Moutnfield sice už v Budějovicích nepůsobí, nicméně vrcholový hokej ve městě přeci jen zůstane. autor: CPA - Eduard Erben
Hokejisté Českých Budějovic budou hrát v první lize. Jihočeši získali licenci z Hradce Králové, kam od nich HC Mountfield přesunul extraligu

Praha - Hokejisté Českých Budějovic budou hrát v první lize. Jihočeši získali licenci z Hradce Králové, kam od nich HC Mountfield přesunul extraligu. Vedení Královských lvů, kteří v druhé nejvyšší soutěži doposud působili, se dnes dohodli na převodu práv s nově založeným subjektem Motor České Budějovice.

Zástupci Hradce Králové jednali o prodeji licence na první ligu i s Kolínem, nakonec se ale dohodli s Českými Budějovicemi. Původně byla mezi uchazeči také Poruba, která však po oznámení podmínek svou aktivitu ukončila.

"Pečlivě jsme zvažovali výhody i nevýhody obou variant. Pro Kolín zcela jednoznačně hrála dojezdová vzdálenost, pro České Budějovice zase možnost zapojení většího počtu našich hráčů včetně hráčů z již nového extraligového týmu," uvedl královehradecký generální manažer Aleš Kmoníček v oficiálním prohlášení. Jihočeši již zaplatili i část ceny za převod licence.

V Českých Budějovicích by tak měli působit hokejisté z prvoligového kádru Hradce Králové, kteří se neprosadili do nově složeného extraligového týmu. Na úterní tiskové konferenci v Praze Kmoníček uvedl, že z původního hradeckého kádru bude o extraligu bojovat šest hráčů. Dohodu ještě musí potvrdit Český svaz ledního hokeje.

Společnost Motor České Budějovice momentálně oficiálně zastupuje bývalý českobudějovický útočník Jaroslav Brabec, kterého v oslovil podnikatel Zdeněk Caska, jenž je předsedou představenstva akciové společnosti.

"Je to stejně jako já rodilý Českobudějovičák a oslovil mě, jestli bychom do toho nešli a nepomohli tamnímu hokeji. Zkusili jsme to, oslovili jsme, co jsme mohli a našli jsme společnou řeč s občanským sdružením, se kterým máme uzavřenou smlouvu o spolupráci. Teď už jen doladíme smlouvu s městem, což si myslím, že je kosmetická záležitost, a 29. jdeme na led," řekl Brabec ČTK.

Motor bude seniorskou návazností na juniorský hokej v Českých Budějovicích, který řídí občanské sdružení. Momentálně je již jisté, že trenérem týmu bude Josef Řeháček, který naposledy působil v prvoligovém Písku.

reklama