reklama

Žádné vytáčky. Hradec si plánuje semifinále extraligy

Ondřej Kacetl zahájí sezonu jako jednička Ondřej Kacetl zahájí sezonu jako jednička autor: Milan Kammermayer
Přípravný program extraligových celků spěje pomalu ke svému závěru. Týden před startem nejvyšší tuzemské soutěže jej završil i Hradec Králové.

Znojmo - Přípravný program extraligových celků spěje pomalu ke svému závěru. Týden před startem nejvyšší tuzemské soutěže jej završil i Hradec Králové, jejž čeká třetí sezona od přesunu extraligové licence z Českých Budějovic.

Z osmi duelů se lvi radovali z výhry pouze třikrát. "Musíme ještě hodně pracovat. Hlavně produktivitu to chce zlepšit. I loni jsme měli moře šancí, ale málo z toho proměnili,“ všiml si čtyřiadvacetiletý gólman Ondřej Kacetl.

Ten se shodou okolností narodil ve Znojmě, tedy v místě, kde Mountfield odehrál svůj poslední přípravný zápas. "Těšil jsem se tam. Doufal jsem, že něco ukážu, ale čtyři inkasované góly nejsou nic moc,“ směje se mladík, který by měl sezonu zahájit jako gólmanská jednička. 

"Chytá ten, komu se daří. Když jsem byl v brance poslední utkání, tak bych měl pravděpodobně začínat i ligu,“ přemýšlí. Do branky tak příští pátek proti Vítkovicím nepustí ani zkušenějšího Adama Svobodu, jenž přišel v létě ze Slavie.

Draisaitl: To by na extraligu nestačilo

I když inkasoval ve čtvrtek ve Znojmě čtyřikrát, několik dalších slibných šancí domácích vychytal. "Vzadu jsme měli docela nepořádek. Zůstávali nám před brankou samotní útočníci. Jinak ta obrana je dobrá. Hradec celkově platí za defenzivní tým,“ řekl.

Spokojen s výkonem svých svěřenců nebyl po utkání ani kouč Východočechů Peter Draisaitl: "Znojmo bylo na zápas lépe připraveno. Bruslilo i hrálo lépe než my. Byli jsme tu víceméně bez šance. Všude jsme byli pozdě. Musíme zlepšit všechno.“

"Všichni v kabině vědí, že poslední výkony a zápasy by na extraligu nestačily. Tým je ale schopný to do prvního kola vyladit a změnit,“ poznamenal na páteční tiskové konferenci.

Letos do semifinále

Kacetl se však snaží brát výsledkově nevydařenou přípravu s rezervou: "V Hradci většinou platí pravidlo, že když jsme měli špatnou přípravu, povedla se sezona. Uvidíme letos.“

Loni vystavila Mountfieldu stopku ve čtvrtfinále Sparta. Letos by však chtěl sahat po vyšších příčkách. Přes léto posílil o Karla Pilaře ze Sparty, Jaroslava Bednáře a již zmiňovaného Adama Svobody ze Slavie, ovšem i o zahraniční jména. Útok vyztuží italský reprezentant Brian Ihnačák či Kanaďan Adam Courchaine.

"S takovým týmem, co tu máme, by mělo být semifinále minimum,“ říká Kacetl. "Se složením kádru jsme stoprocentně spokojeni. Už je jen na nás, abychom z něj dostali to nejlepší,“ doplnil Draisaitl.  

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama