reklama

Hradecký Ptáček: Tradice vs. peníze? Je těžké najít pravdu

Podívejte se obrazem, jak fanoušci po celé republice podporují České Budějovice a naopak vyjadřují zlobu nad Mountfieldem. Podívejte se obrazem, jak fanoušci po celé republice podporují České Budějovice a naopak vyjadřují zlobu nad Mountfieldem. Foto: facebook
Hokejisty Mountfieldu trápí protesty proti extralize v Hradci.

Praha - Mountfield kosí hokej. Hradec má licenci, Motor má tradici. Tradici si nekoupíte. Lepší 1. liga s hrdostí než extraliga se sekačkama.

Transparenty s těmito i dalšími hesly zaplavily zkraje nové sezony tuzemské stadiony.

Hokejoví fanoušci po celé republice jimi vyjadřují podporu Českým Budějovicím, které v létě kvůli stěhování klubu do Hradce Králové přišly o extraligu.

Hráči se fanouškům nediví

Smutnými figurkami v této vyšší hře zůstávají hráči. Měli platné smlouvy, a tak se museli spolu s Mountfieldem přesunout na východ Čech. Sami už se se situací smířili, pokračování kauzy v ochozech je však nenechává lhostejnými.

"Já se lidem nedivím. Chápu jejich reakce, v Budějovicích jsem strávil hodně času a byl jsem tam spokojený," říká útočník Jakub Langhammer. "My za to však nemůžeme, na tohle se musejí obracet někam jinam," brání mužstvo.

Většina fanoušků má v této kauze jasno, sympatizují s Budějovicemi a pohrdají Mountfieldem a Hradcem. Velezkušený obránce František Ptáček však situaci nevidí jen černobíle.

"Já rozumím oběma stranám. Jedné šlo o peníze, druhé o tradice a hokej v určitém městě. Z mé pozice hráče je to strašně těžké posuzovat. Rozumím jak Budějovičákům a fanouškům, kteří si přáli, aby extraliga byla v Budějovicích, tak i Hradečákům a lidem, kteří ten hokej přetáhli do Hradce. Je těžké hledat, na které straně ta pravda je," uvedl po úvodním zápase na Spartě.

Motor dál sledují

Přestože jsou už v Hradci, vývoj nového klubu v jihočeské metropoli hráči i nadále sledují. Motor v úvodním utkání 1. ligy poznal, že proklamovaný návrat do nejvyšší soutěže nebude vůbec jednoduchý. Havličkovu Brodu doma podlehl 0:3. Následně si však spravil chuť vítězstvím 2:1 v Třebíči.

"Sleduji to," potvrdil Ptáček. "Zůstali mi tam kamarádi nejen hokejoví, ale také mimohokejoví, přece jen jsem tam nějakou dobu působil. Budějovice jako město mi v mysli vždycky zbyde jako výborná vzpomínka a nevylučuji, že bych se tam někdy vrátil," přiznává spjatost se svým nedávným působištěm.

O případném rychlém postupu Motoru do extraligy však mluví opatrně. "Všechno je reálné, ale odvíjí se to od peněz. Nevím, jak jsou na tom teď, jak na tom budou příští rok. Myslím si, že tato sezona bude spíše o přežití a o tom, aby se nový klub jako celek zaběhl. V dalších sezonách se pak uvidí, na jaké cestě to je," myslí si.

reklama