reklama

Hradečtí: Stíhat Spartu? My chceme hlavně body a play off

Jiří Šimánek dohrával zápas na Spartě se zašitým rtem, přesto mu to úsměvnou náladu z vítězství nezkazilo. Jiří Šimánek dohrával zápas na Spartě se zašitým rtem, přesto mu to úsměvnou náladu z vítězství nezkazilo. autor: Jakub Šafránek
Hradec Králové vyhrál na Spartě 2:1 v prodloužení a stáhl náskok Pražanů v čele extraligy na devět bodů.

Praha - Po prvním vzájemném zápase v úvodním extraligovém kole odjížděli hokejisté Hradce z ledu Sparty jako spráskaní psi. Po porážce 1:5 si sypali popel na hlavu a veřejnost spekulovala o tom, jak moc bude Mountfield konkurence schopný.

O dva a půl měsíce později si Hradec ze stejného místa odvezl dva body za výhru 2:1 v prodloužení a ukázal, proč se vyhřívá hned za Pražany na druhé příčce tabulky.

"Dva body jsou super. Spartu ale nenaháníme. V téhle fázi soutěže se chceme soustředit hlavně na sebe, abychom posbírali hodně bodů, které by nás dovedly do play off. O ničem jiném nepřemýšlíme," řekl po utkání kapitán Jiří Šimánek.

Jako den a noc

Oba uvedené duely se lišily jako den a noc. Současný neohrožený vládce už tehdy naznačil, jak moc silný v nové sezoně bude. Naopak Hradec jako by se teprve sehrával.

"V tom prvním utkání jsme hráli špatně. Prostě úplně něco jiného, než jsme začali hrát potom. Od té doby se naše hra radikálně změnila," potvrdil Šimánek.

Nyní se už Východočeši předvedli jako perfektně organizovaný tým, který ví, co musí hrát, aby uspěl. "Přijeli jsme tady s tím naším hokejem, který se nám dařilo hrát, proto nepadlo moc gólů," líčil pětatřicetiletý lídr.

"Před námi na Spartě vyhrály pouze Vítkovice, které zvítězily 6:4. Ale my víme, že takhle bychom hrát nemohli. My jsme chtěli vycházet z dobré obrany, což se nám povedlo. A těch pár závarů jsme pak ustáli," těšilo jej, že strategie vyšla.

Hradec se postupně zlepšoval

Mountfieldu pomohlo, že v první třetině inkasoval pouze jediný gól, přestože domácí začali tradičním náporem. I když ten tentokrát nebyl zas tak silný.

"V průběhu zápasu jsme se zlepšovali. Hlavně v první třetině jsme měli s hrou Sparty problém a hledali jsme na ni správný recept. V průběhu hry jsme se jim přizpůsobovali, i když Sparta určitě měla více šancí," přiznal trenér hostů Peter Draisaitl.

"Celkově to ale bylo vyrovnané, my jsme hráli naším stylem. Bod po šedesáti minutách jsme si za naši práci zasloužili, v prodloužení nebo v penaltách je to o štěstí. My jsme udělali jednu akci, proto jsme získali jeden bod navíc," dodal.

Ze šití rovnou na trestnou

Právě bez Šimánka se hradecký kouč musel obejít část třetí třetiny. Po jednom ze soubojů vůdce Východočechů upadl, roztrhl si ret a musel na šití.

Když se za několik minut vrátil, byl hned po snad ani ne deseti sekundách na ledě vyloučen za sekání.

"Chtěl jsem soupeři nadzvednout hokejku a vzít mu puk, ale bohužel mi to pískli jako faul," popsal s úsměvem kuriózní situaci její aktér.

reklama