reklama

Hrdina Komety Koreis: Napadalo nám to, ale stále prohráváme

Gól a dvě asistence Jakuba Koreise znamenaly pro Kometu ve čtvrtém finále zásadní příspěvek Gól a dvě asistence Jakuba Koreise znamenaly pro Kometu ve čtvrtém finále zásadní příspěvek autor: ČTK
Jakub Koreis gólem a dvěma asistencemi zařídil výhru Brna nad Zlínem 3:1 a prodloužení finálové série.

Brno - Nečekaného hrdinu mělo čtvrté utkání extraligového finále, v němž Zlín mohl potvrdit zisk titulu.

Gólem a dvěma asistencemi odvrátil jeho konec Jakub Koreis, který z brněnského pohledu snížil stav série na 1:3 a vrátil ji do Zlína.

"Hlavně jsem rád, že jsme dneska vyhráli a že nám tam napadaly góly," řekl po utkání skromně Koreis.

"Ale stále prohráváme 1:3, sami jsme se do téhle díry dostali a jen my sami se z ní zase můžeme dostat ven. Každý zápas může být poslední a my k tomu musíme přistoupit na sto procent a dát do toho všechno," burcuje svůj tým.

Krásná akce přinesla pojistku

Řízný čahoun je přitom znám spíš jako důrazný bojovník. V šestnácti předchozích zápasech play off zaznamenal pouze čtyři body. A dnes rovnou tři! Za dvě luxusní přihrávky a jednu branku po odvážné individuální akci zakončené chladnokrevným blafákem.

"Viděl jsem, že mám volnou cestu na bránu, tak jsem se tam pokusil natlačit a zkusit kličku do bekhendu, která naštěstí vyšla," popsal svou výstavní trefu ze 42. minuty.

Síly se přelévaly, lepší byla Kometa

Kometa na ševce vlétla, od prvních minut hýřila aktivitou a dokázala si vytvářet i šance. "Bylo to díky prostoru, který jsme si vynutili svým pohybem, napadáním a důrazem. Myslím, že dobře jsme hráli i včera. Rozdíl byl v těch gólech," uvedl 29letý útočník.

Po přestávce se naopak diktování hry přesunulo na stranu hostů. Zlín bleskově snížil a i nadále Kometě zle zatápěl. "Ve druhé třetině jsme hráli několik oslabení za sebou, což nás dostalo pod určitý tlak," vysvětlil proměnu Koreis.

Třetí část se už zase lépe povedla domácím, kteří poměrně s přehledem vítězství udrželi. "Chtěli jsme hrát pečlivě dozadu, hodně nám pomohl ten rychlý gól na 3:1, díky nemuž jsme zase odskočili. Oni museli hru ještě víc otevřít, naopak my jsme se mohli víc stáhnout a lépe bránit, těšilo Koreise.

Přehození formací nevadilo

Brnu pomohlo i proházení jednotlivých formací, k němuž trenéři před utkáním přistoupili a které mužstvo viditelně oživilo.

"S Kubou Svobodou jsem hrál už od sedmého zápasu se Spartou, s Tomášem Vondráčkem hraju více méně celé play off, takže pro mě osobně to problém není. Jako mužstvo máme zažité nějaké věci, které se snažíme plnit, což potom pomáhá, když se sestava zpřehází," nevadily rošády Koreisovi.

Recept na pátek? Zopakovat skvělý nástup

Jihomoravané tedy konečně připsali na své konto první finálovou výhru, žádné juchání ji však neprovází. V pátek totiž Kometa ve Zlíně odvrací mečbol číslo dvě.

"Bude to stejně těžké jako dnešní zápas. V play off se už ty rozdíly doma/venku trochu smazávají, zvlášť když hrajete pátý zápas v rozmezí asi devíti dnů," čeká Koreis vyrovnanou bitvu.

"My do toho zápasu vstoupíme stejně, jako jsme začali dneska. Budeme se i snažit dostat se do nějakého tlaku, zároveň hrát dobře v obraně. Hlavně nesmíme uhnout v žádném souboji, protože ten zápas může být náš poslední v sezoně a nikdo si pak asi nechce celé léto vyčítat, že měl udělat na ledě něco jinak," dodal.

reklama