reklama

Hrdina Kumstát: Je skvělý pocit rozhodnout celou sérii

Petr Kumstát se stal hrdinou čtvrtého čtvrtfinále Sparty na ledě Hradce. Petr Kumstát se stal hrdinou čtvrtého čtvrtfinále Sparty na ledě Hradce. autor: CPA Eduard Erben
Ohlasy na čtvrté čtvrtfinálové utkání série mezi Spartou a Hradcem Králové.

Hradec Králové - Po dvou nedělních trefách sparťanský útočník Petr Kumstát rozhodl také v pondělním čtvrtém utkání čtvrtfinálové série v 56. minutě brankou z trestného střílení o vítězství na ledě hokejistů Hradce Králové 4:3 a zajistil Pražanům účast v semifinále. Podle třiatřicetiletého kanonýra o postupu rozhodla lepší hra v přesilovkách.

Mountfield ve čtvrtém utkání ve snaze prodloužit sérii dvakrát vyrovnal, ale Kumstát si v závěru průnikem vynutil faul Bohumila Janka a z trestného střílení překonal gólmana Pavla Kantora mezi nohy.

Kumstát věděl, co dělá

"Bylo to tak chtěné. Já jsem chtěl udělat dlouhou kličku do forhendu a zasunout to mezi nohy. Už jsem zaslechl, že mi to sjelo, ale nesjelo. Jestli to tak vypadalo, to nevím. Ale jsem rád, že se to povedlo tak, jak jsem to chtěl," popisoval Kumstát rozhodující trefu.

Hlasy trenérů po čtvrtfinále extraligy Hradec - Sparta

Peter Draisaitl (Hradec Králové): "Měl jsem pocit, že jsme se v průběhu série zlepšovali. Myslím si, že se nakonec malinko větší individuální kvalita Sparty projevila. Můžeme mluvit o procentech využití přesilovek sem a tam. Měli jsme v přesilovkách tolik šancí jako Sparta, ale tam se ta individualita svým způsobem ukáže. Góly, které jsme dostávali ve hře pět na pět, byly divné. Dvakrát po buly, skákalo to tam. Jinak mě mrzí hlavně první zápas. Kdybychom v něm hráli něco takového jako dneska, tak bychom možná bod z Prahy mohli přivézt a možná by se s tím dalo udělat malinko víc. Nicméně Sparta byla dobře připravená, dobře koučovaná a zasloužené sérii vyhrála."

Josef Jandač (Sparta): "Myslím si, že o dnešním utkání rozhodl nástup, kdy jsme vedli 2:0 a v celém zápase jsme neprohrávali. Věděli jsme, že soupeř do toho dá všechno. Bylo to bojovné utkání, kluci ho ubojovali a díky nim se to dostalo do situace, kdy jsme vyhráli takhle nechci říct hladce, ale rychle. Vítězství 4:0 na zápasy je pro nás super. Teď si odpočineme a připravíme se na semifinále."

Věřil v té chvíli, že je o postupu rozhodnuto. "Cítil jsem obrovskou radost. Podíval jsem se na hodiny, ještě zbývaly asi čtyři a půl minuty a říkal jsem si, že už to musíme urvat. Pocity jsou teď ty nejkrásnější. Jsme rádi, že jsme postoupili, ale tím to nekončí a jedeme dál," doufá Kumstát, že se cesta Sparty nezastaví jako loni v semifinále.

Byl o to spokojenější, že tým vítězství vybojoval, i když se mu podle něj v útoku moc nedařilo. "Hradec byl takový urputnější a napadal nás, takže jsme se spíš bránili. Lítalo to kolem naší brány, do útoku to z naší strany dneska nebylo nic moc," podotkl Kumstát. Sparta ale stejně jako v celé sérii dokázala trestat soupeřovy fauly. Dnes z nich vytěžila tři ze čtyř branek.

"Nejdůležitější asi byly přesilovky a oslabení. Oboje jsme hráli výborně. Domácí nás strašně chtěli dohrávat, někdy měli krvavé oči a pak chodili ven. Myslím si, že tohle jim ubližovalo, že nás musí řezat za každou cenu. My jsme se s tím vyrovnali perfektně a první tři zápasy jsme v tomhle byli lepší. Náskok 3:0 byl super a dneska jsme to dotáhli," pochvaloval si vytáhlý útočník.

V minulé sezoně vstřelil ve 12 zápasech play off jen jedinou branku, letos už má na kontě po čtyřech duelech tři zásahy.

Kumstát je rád, že se mu daří lépe

"Já to vím, že loni to bylo špatné. Letos to je o trošku lepší. Ale já bych to tak neřešil, jestli dá někdo gól nebo zblokuje střelu. Každý jsme do toho dávali to, co jsme chtěli, a hráli jsme jako tým. Střídačka a šatna žila jako jeden celek a i to nám strašně pomáhalo," uvedl Kumstát.

Vyzdvihl výkon brankáře Filipa Novotného. "Filip nás v té sérii držel a myslím, že si na něm vylámali zuby. I gólmani určitě rozhodli." Spartu teď čeká minimálně desetidenní pauza před startem semifinále.

"Jsme rádi, že jsme to ukončili v nejkratším možném termínu. Myslím, že jsme to před sérií nikdo nečekali. Zase zregenerujeme. Dneska bylo vidět, že včerejší zápas stál obě mužstva strašně moc sil. Byl jak hrom a dneska už síla na dohrávání a nějaké šarvátky ani nebyla. Odpočineme si, dobře potrénujeme a půjdeme na semifinále. Uvidíme, s kým budeme hrát. Všechny mančafty jsou tam ale výborné," dodal Kumstát.

reklama