reklama

Hrdina Sedláček: Na nulu nehledím, počítají se jen vítězství

Jakub Sedláček pustil za úvodní dva finálové duely celkem pět gólů, v tom třetím však udržel čisté konto Jakub Sedláček pustil za úvodní dva finálové duely celkem pět gólů, v tom třetím však udržel čisté konto autor: Lukáš Drštička
Jakub Sedláček ze Zlína vychytal třetí nulu v letošním play off, Ševci porazili Plzeň 3:0 a ve finále vedou 2:1 na zápasy.

Plzeň - Plné třicítce střel čelil ve třetím utkání finálové série s Plzní zlínský brankář Jakub Sedláček. Za svá záda nepustil ani jednu a připsal si tak třetí nulu v letošním play off.

"Na to už se teď nehraje," odmítnul Sedláček přičítat shutoutu nějaký větší význam. "Počítají se jedině vítězství," řekl rozhodně. Zlín vede po třech zápasech 2:1.

Zlín má zápasy venku rád

O dnešní výhru se stejnou měrou přičinili snad všichni hráči Moravanů. Aktivním přístupem a pečlivou defenzivou drželi střelecká esa Západočechů zkrátka. K tomu přidali navrch tři vstřelené branky.

"Venku se nám hraje trochu líp. Domácí tým musí útočit a byl proto svázanější," všimnul si Sedláček, že Plzeň horko těžko něco vymýšlela.

Jasný výsledek. Zápas ale nekontrolovali

I proto čerstvý třiadvacátník hledal v paměti nějakou hodně obtížnou situaci dlouho. "Snad když Straka nahrával do boku Kovářovi," vzpomněl si na druhou třetinu. "Ale jinak byli kluci dnes bezvadní," chválil spoluhráče.

"Ale nemyslím si, že bychom zápas měli pod kontrolou. Stačilo, aby dali jeden gól, a narostla by jim křídla," upozornil na pocit uspokojení Sedláček.

"Musíme hrát dozadu stejně dobře i zítra," směruje tým vstříc třetí výhře.

reklama