Hrdinové i smolaři finále. Stamkos selhal, zato Keith zářil

Finále Stanley Cupu psalo velké příběhy, ten Kimmo Timonena skončil šťastně. Ale kdo byl smolařem série, kterou v šesti zápasech ovládlo Chicago?
Hokejové Chicago slaví třetí Stanley Cup za posledních šest let, čímž v hokejovém světě vytvořilo bezkonkurenční dynastii. Po zavedení platových stropů v NHL nemá obdoby, aby jeden tým nad ostatními takhle dominoval. Letošní finále ale přineslo i jiné silné či smutné sportovní příběhy.
V kontrastu s jeho radostí vyčnívá smutek Stevena Stamkose, bezesporu největšího smolaře celé série. Obávaný kanonýr NHL během šesti zápasů finále nedokázal dát ani jeden gól, i když si šance vytvářel veliké. A aby toho nebylo málo, kalich hořkosti si do dna vypil i v rozhodujícím utkání.
Steven Stamkos se za nerozhodného stavu 0:0 objevil dvakrát v gólové šanci, jenže takhle jej v 8. minutě zastavilo břevno...
... a takhle ho na začátku druhé třetiny vychytal v samostatném úniku Corey Crawford. Stačilo maličko, jenže Stamkos jeho beton nedokázal přehodit, což se později ukázalo jako klíčový moment zápasu. Chicago odpovědělo gólem a náskok udrželo až do konce.
16. 6. 2015 11:27
Podívejte se na radostné i smutné příběhy finalistů letošního ročníku NHL.

Chicago - Steven Stamkos mohl střílet příklepem či švihem. Nad ledem či pod víko. Ve finále Stanley Cupu ale nedal ani jeden gól, a také proto Tampa Bay prohrála s Chicagem 2:4 na zápasy.

Hrdinou série se stal obránce Duncan Keith, ale se slzami v očích slavil zisk Stanley Cupu i finský obránce Kimo Timonen, který v létě ukončí kariéru. Ve čtyřiceti letech získal svou první a poslední klubovou trofej.