reklama

Hrubec vidí na oko a dnes se poprvé postaví do brány

Šimon Hrubec se necelý týden po vážném zranění vrací do brány Třince Šimon Hrubec se necelý týden po vážném zranění vrací do brány Třince autor: Marian Ježowicz
Gólman Šimon Hrubec se necelý týden po nepříjemném zranění oka vrátí do sestavy Třince. Pokud půjde vše podle plánů, začne s týmym trénovat už dnes.

Třinec - Brankář Šimon Hrubec, kterého sparťan Dominik Pacovský bez masky nastřelil pukem mezi oči, se vrací necelý týden po hrůzném zranění do brány.

Aktuálně.cz to řekl trenér Ocelářů Josef Turek, Hrubec by se měl zapojit už dnes dopoledne do tréninku, pokud mu dají svolení kluboví lékaři.

"Zítra už Šimon dorazí na trénink. Vše se léčí dobře a pokud nebudou problémy a lékaři mu povolí chytat, bude už zítra trénovat, aby se co nejrychleji vrátil do kondice," řekl Turek.

Zranění stejně chrání helma, chytat může

Hrubec je po operaci nosu a během týdne se vyvrátily i obavy, že by nemusel dobře vidět na levé oko, které po zásahu pukem zalila krev.

"Vše je v pořádku. Už ho nemá zalepené a vidí. Dobře to dopadlo," těšilo Turka, který už minulý týden prohlásil, že vše bude záležet na Hrubcových pocitech. Zraněné místo chrání helma, takže by se mohl gólman vrátit do brány co nejrychleji.

Hrubec v rozhovoru pro Aktuálně.cz z nemocnice zase vzkázal, že pro něj sezona určitě nekončí, protože by rád chytal ve finále - čtěte ZDE.

Vrací se i Pacovský, co Hrubce trefil

Pro Oceláře jde hlavně o velkou psychickou vzpruhu. Třinec byl na Spartě blízko vedení v sérii 3:1 na zápasy, domácí ale čtvrtý zápas půl minuty před koncem vyrovnali a v nájezdech urvali ve svůj prospěch.

Do Třince se tak dramatické čtvrtfinále vrací za vyrovnaného stavu 2:2 a sobotnímu boji o první mečbol v sérii už bude Hrubec možná přihlížet třeba ze střídačky.

V sestavě Sparty se už objeví útočník Dominik Pacovský, kterému vypršel třizápasový trest za to, že právě on po vystřeleni puku zranil.

reklama