22. 4. 2012 19:58
Mladá Boleslav - Chomutov 0:3, stav série 2:3
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Hokejisty Chomutova dělí jedna výhra od postupu do extraligy. V pátém utkání baráže vyhráli na ledě Mladé Boleslavi 3:0 a v sérii na čtyři vítězství vedou 3:2.

Hrdinou zápasu byl dnes útočník David Hruška, který se postaral o všechny branky.

Chomutov si může postup zajistit v úterý, kdy bude mít výhodu domácího prostředí.

Vstup do zápasu patřil již tradičně aktivnějším hráčům Chomutova, gól však vstřelit nedokázali ani ve 43 sekund dlouhé přesilové hře pět na tři. Největší šanci Grofovi chytil brankář Hübl.

Boleslav vyhrála v Chomutově a srovnala stav baráže

Domácí pak vyrovnali hru a kapitán Výborný mohl ve 13. minutě otevřít skóre, brankáře Řehoře ale nepřekonal. Hosté již bez zraněného obránce Grofa následně přežili i 44 sekund dlouhou přesilovku Mladé Boleslavi pět na tři.

Skóre otevřel až ve 22. minutě Hruška, kterého nechala obrana domácích zcela osamoceného před Hüblem a elitní střelec se nemýlil.

Vzápětí mohl zvýšit Hromas, ale gólman domácích jeho šanci zlikvidoval. Přestože chomutovský útočník následně dotlačil puk za brankovou čáru, rozhodčí Šindler předtím přerušil hru.

Piráty to ale dlouho mrzet nemuselo, neboť ve 28. minutě při signalizované početní výhodě se podruhé v zápase prosadil Hruška. Snížit mohl Tomas, ale v závěru druhé třetiny přestřelil zcela odkrytou branku.

V úvodu třetího dějství měli hosté čtyřminutovou výhodu přesilové hry, třetí "uklidňující" gól ale proti pozorně bránícímu soupeři nepřidali. Povedlo se jim to v 56. minutě v přesilové hře čtyři na tři, kdy se potřetí mezi střelce zapsal Hruška.

Výsledek:

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. D. Hruška (Macháček), 28. D. Hruška (Milan Procházka), 56. D. Hruška (Pulpán, Kraft). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 12:9. Využití: 0:1. Diváci: 3820. Stav série: 2:3.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Mozík, Chaloupka, Čutta, od 54. navíc Dudáš - Balaštík, D. Výborný, Mikulík (41. Jiránek) - Tomas, Podkonický, Goertzen - Nouza, Bahenský, Pabiška - Stieler. Trenéři: Novák a Hiadlovský.
Chomutov: Řehoř - Pulpán, Pavlas, Grof, J. Mrázek, Havíř, Macháček, Rutta - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - D. Hruška, Milan Procházka, Lapšanský - Gajovský, Diviš, F. Seman. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.