reklama

Hrůza na Slavii. Sudího sejmul puk, musel do nemocnice

Ilustrační foto. Rozhodčí Tomáš Horák utrpěl na Slavii škaredý zásah puku do obličeje. Z ledu ho odvezla sanitka rovnou do nemocnice. Ilustrační foto. Rozhodčí Tomáš Horák utrpěl na Slavii škaredý zásah puku do obličeje. Z ledu ho odvezla sanitka rovnou do nemocnice. autor: Eduard Erben
Rozhodčí Tomáš Horák dostal pukem do obličeje a okamžitě se zkácel k zemi. Z ledu O2 arény ho odvezli na nosítkách.

Praha - Nešťastná a hlavně škaredá událost poznamenala průběh utkání Slavie s Kladnem. Na ledě v O2 areně šlo totiž o zdraví hlavního rozhodčího Tomáše Horáka, který v průběhu druhé třetiny dostal nešťastně pukem někam do oblasti obličeje a jeho tělo se okamžitě bezvládně zkácelo k zemi.

Celá aréna, až na hrstku kladenských fanoušků, v tu chvíli okamžitě ztichla. I z reakce hráčů na ledě bylo všem jasné, že je zle. Bezvládně ležícímu rozhodčímu okamžitě přiběhli na pomoc lékaři obou týmů i zdravotníci z nedaleko přistavené sanitky.

Vypadá to na otřes mozku

Podle posledních informací ale Horák, kterého z ledu odvezli za potlesku celé haly na nosítkách, snad bude v pořádku. I když na místě, kde ho puk zasáhl, zůstalo hodně krve.

"Byl při vědomí. Z arény odjel na vyšetření do Fakultní nemocnice na Bulovce. Patrně utrpěl otřes mozku, víc informací zatím nemáme," sdělil Aktuálně.cz tiskový mluvčí Slavie Jakub Mezlík.

Trefil ho Štich. "Nechtěl jsem," říká.

Vše se stalo ve 37. minutě při přesilové hře Kladna. Domácí obránce David Štich se za bránou dostal ke sraženému puku a chtěl ho vší silou co nejrychleji odpálit přes všechny čáry, aby mohli spoluhráči vystřídat. Puk ale po mantinelu doklouzal přímo do obličeje rozhodčího. Byla to velká rána.

"Nechtěl jsem. Byl za mnou hráč, tak jsem to chtěli jako vždycky odpálit o mantinel ven. Ani jsem se nepodíval a bohužel tam byl rozhodčí," řekl po utkání zklamaný Štich.

"Byla to prudká rána. Trefil jsem to přesně golfákem a šlo mu to přesně pod helmu do hlavy. Měl jsem strach, viděl jsem hned krev a volal jsem doktora. Doufám, že bude v pořádku a brzy se zase vrátí na led. Budu se starat o to, jak mu je."

Pískal teprve pátý zápas

Tomáš Horák je v extralize mezi pruhovanými muži nováčkem. Dnešní utkání pro něj bylo v pozici hlavního rozhodčího teprve páté v kariéře v nejvyšší české soutěži.

Zápas, který Slavia nakonec vyhrála 1:0, po jeho zbytek odřídil pouze jeden hlavní sudí Vladimír Pešina.

Výsledky nedělního kola extraligy ZDE.

reklama