Hudler dvěma góly srazil Colorado. Trefili se i Michálek a Jaškin

30. 9. 2015 7:53
Dva góly vstřelil v přípravě na zámořskou NHL český útočník Jiří Hudler a jeho Calgary porazilo Colorado 2:0. Brankově se prosadili také Milan Michálek z Ottawy a Dmitrij Jaškin ze St. Louis.
Takto Milan Michálek překonal Ondřeje Pavelce | Video: NHL.com

New York - Český útočník Jiří Hudler zařídil dvěma góly výhru hokejistů Calgary nad Coloradem 2:0 v úterním přípravném zápase před NHL a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Branku a asistenci zaznamenal v dresu Ottawy Milan Michálek, ale porážce ve Winnipegu 3:4 v prodloužení nezabránil. K vítězství St. Louis v Dallasu 4:1 pomohl jednou trefou Dmitrij Jaškin.

Hudler otevřel skóre už po 24 vteřinách, když zakončil kombinaci s Johnnym Gaudreauem. Po minutě druhé třetiny tečoval za záda Calvina Pickarda Frolíkovu střelu. Hudler si vylepšil bilanci v přípravě na tři body za dva góly a asistenci ze tří zápasů, posila z Winnipegu Frolík ve stejné počtu duelů nasbíral dvě trefy a stejný počet přihrávek. V zápase byl zvolen třetím nejlepším hráčem, české duo předčil jen útočník Sam Bennett.

Michálek měl dosud z jediného vystoupení na kontě asistenci a ve 12. minutě si připsal i první trefu. Z pravého kruhu překonal Ondřeje Pavelce střelou nad vyrážečku. Ve 24. minutě ještě Michálek asistoval u gólu Zacha Smithe a Senators vedli po druhé třetině už 3:0, jenže Winnipeg zápas otočil a v prodloužení rozhodl Mark Scheifele.

Za Dallas nastoupil poprvé útočník Aleš Hemský, který se v létě podrobil operaci kyčle, a ve 24. minutě se podílel na vedení Stars. Zapojil se do akce, kdy po střele Jasona Spezzy skóroval Mattias Janmark. V polovině druhé části ale zahájil obrat Jaškin, který se ve čtvrtém testovacím duelu prosadil podruhé a na kontě má i jednu asistenci. St. Louis pak slavilo po gólech Vladimira Tarasenka, Scottieho Upshalla a Troye Brouwera.

Asistencí přispěl k vítězství San Jose nad Vancouverem Tomáš Hertl, jenž byl v polovině první třetiny u úvodní branky Tommyho Wingelse. Vyrovnal sice Jared McCann, ale ve 28. minutě rozhodl Brent Burns.

Přípravné zápasy před NHL:

Pittsburgh - Tampa Bay 4:2 (2:1, 2:1, 0:0) - hráno v Johnstownu

Branky: 1. Plotnikov, 16. I. Cole, 32. Malkin, 38. Clendening - 14. B. Boyle, 29. Drouin.

Buffalo - Toronto 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 23. a 51. Rodrigues, 14. Eichel, 21. Moulson.

Nashville - Columbus 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky: 10. A. Watson, 54. B. Jackman - 34. a 47. Saad, 18. Johansen, 25. N. Foligno, 41. Hartnell.

Winnipeg - Ottawa 4:3 v prodl. (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)

Branky: 41. Wheeler, 55. Stafford, 60. Ladd, 62. Scheifele - 12. M. Michálek, 24. Z. Smith (M. Michálek), 35. Pageau. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, z 25 střel inkasoval tři branky a měl úspěšnost zákroků 88 procent.

Dallas - St. Louis 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 24. Janmark (Hemský) - 30. Jaškin, 36. Tarasenko, 37. Upshall, 42. Brouwer.

Calgary - Colorado 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 1. a 21. Hudler (na druhou Frolík).

Edmonton - Arizona 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 37., 40. a 43. Lander, 56. Nugent-Hopkins.

Los Angeles - Anaheim 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 39. Andreoff - 28. a 61. Perry.

San Jose - Vancouver 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 10. Wingels (Hertl), 28. Burns - 19. McCann.