Hudler se konečně trefil, jeho Calgary však prohrálo

Aktualizováno 25. 1. 2016 8:46
Jiří Hudler se raduje z gólu.
Jiří Hudler se raduje z gólu. | Foto: Reuters

New York - Útočník Jiří Hudler ukončil svůj gólový půst v NHL a po 14 zápasech konečně skóroval, jeho Calgary ale v nedělním utkání prohrálo na ledě Caroliny 2:5. V dresu vítězů si připsal jednu asistenci Andrej Nestrašil.

Hurricanes po 24 minutách vedli po trefách Victora Raska, Eliase Lindholma z trestného střílení a Krise Versteega už 3:0 a hostující gólman Karri Rämö předčasně putoval na střídačku. "Nevstoupili jsme do utkání dobře připraveni. Včera i dnes ráno jsme se bavili o tom, že musíme mít lepší začátek, jenže jsme na ledě vůbec nebyli," postěžoval si kouč poražených Bob Hartley.

Pomohla až výměna brankářů

Až po výměně gólmanů se jeho svěřenci zvedli. Ve 32. minutě Hudler poprvé překonal Eddieho Läcka, když bekhendem usměrnil do branky přihrávku Marka Giordana a zaznamenal šestý gól v sezoně. Ve 46. minutě Joe Colborne snížil na rozdíl jediné branky.

Jenže v 52. minutě vzaly všechny naděje hostů na obrat za své. Nejprve Versteeg v přesilové hře druhým gólem v utkání zvýšil, za dalších 32 sekund pak Joakim Nordström upravil na konečných 5:2.

Právě na posledním gólu se podílel Nestrašil, po jehož výjezdu zpoza branky a následné střele z otočky se puk dostal až ke švédskému útočníkovi, který se prosadil přesnou střelou švihem.

Hrdinou byl Versteeg

Nordström, jenž loni vyhrál Stanley Cup s Chicagem, i když ve 38 zápasech ani jednou neskóroval, se trefil ve druhém utkání za sebou. A ocenil souhru s Nestrašilem a Jordanem Staalem. "Na ledě o sobě víme, ani se na sebe nemusíme koukat. Vím, kde kluci jsou," prohlásil.

Z Chicaga přišel před sezonou také hrdina večera Versteeg, který má našlápnuto k nejlepší sezoně v kariéře, když ve 49 zápasech zaznamenal 30 bodů. Devětadvacetiletý kanadský útočník, jehož maximem dosud bylo 54 bodů, od příchodu do NHL v roce 2007 vystřídal už pět klubů a v Carolině znovu ukazuje pověst kvalitního střelce.

"Den co den se učím nové věci z kuchyně trenéra Billa Peterse. Víte, každý tým nebo kouč vyznává jiný systém a já dělám spoustu věcí, které jsem předtím nepoznal," vyjádřil se Versteeg, jenž v dresu Blackhawks vyhrál Stanley Cup nejen loni, ale i v roce 2010. "Když přijdete do nového týmu, pořád máte určité návyky z toho předchozího, ale těch se musíte zbavit a učit se nové věci," popsal svůj recept hokejový cestovatel.

Rozsíval s Hertlem asistovali

Čtvrtou asistenci v sezoně si připsal obránce Michal Rozsíval, který přispěl k výhře Chicaga 2:0 nad St. Louis. Český bek ve 35. minutě rozjel v obranném pásmu rychlý protiútok, na jehož konci Artemi Panarin dělovkou z kruhu pro vhazování otevřel skóre. Druhý gól přidal ve 45. minutě Andrew Shaw v přesilové hře při vyloučení Dmitrije Jaškina.

Víc Blackhawks nepotřebovali, Corey Crawford totiž zneškodnil všech 25 střel Blues a vychytal už sedmé čisté konto v sezoně, což je nejvíc ze všech brankářů v lize. Crawford se blýskl hlavně v první třetině, kterou hosté vyhráli na střely 12:6. Teprve poté získali převahu domácí.

Ottawa vynulovala Rangers

Nulu uhájil také Craig Anderson, jehož Ottawa zdolala 3:0 New York Rangers. Klíčový první gól vstřelil 20 sekund před koncem druhé třetiny Bobby Ryan, na 2:0 zvýšil na začátku třetí třetiny Mike Hoffman a skóre uzavřel v 58. minutě Jean-Gabriel Pageau ve vlastním oslabení. Byl to už desátý gól Senators při přesilovce soupeře v sezoně.

Tomáš Hertl přihrál na jeden gól San Jose Sharks, kteří ztratili slibně rozehraný zápas s Los Angeles 2:3 v prodloužení. Žraloci vedli od 52. minuty 2:1, jenže 13 sekund před koncem vyrovnal při power play Vincent Lecavalier a v poslední minutě nastaveného času dokonal obrat Marián Gáborík.

Kings potvrdili pozici nejlepšího týmu Pacifické divize. V tabulce zvýšili náskok na nedělního soupeře, který okupuje druhou příčku, už na rozdíl devíti bodů.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL:

Ottawa - NY Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 40. Ryan, 43. Hoffman, 58. Pageau. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18.940. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Hoffman, 3. Anderson (všichni Ottawa).

Chicago - St. Louis 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 36. Panarin (Rozsíval), 45. Shaw. Střely na branku: 25:25. Diváci: 22.138. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. P. Kane, 3. Panarin (všichni Chicago).

Carolina - Calgary 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky: 24. a 52. Versteeg, 3. Rask, 18. Lindholm z trest. střílení, 52. Nordström (Nestrašil) - 32. Hudler, 46. Colborne. Střely na branku: 36:35. Diváci: 9934. Hvězdy zápasu: 1. Versteeg, 2. Nordström, 3. Läck (všichni Carolina).

San Jose - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 24. Pavelski (Hertl), 52. Couture - 47. Doughty, 60. Lecavalier, 65. Gáborík. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Couture (San Jose).

Utkání Washington - Pittsburgh bylo kvůli sněhové kalamitě odloženo.