Infarktové drama a hrdina Bednář: Slavia dobyla Curych

29. 10. 2008 22:09
Curych - Slavia 4:5 po SN
Slávistická střídačka mohla být spokojena
Slávistická střídačka mohla být spokojena | Foto: Ondřej Besperát

Curych - V neuvěřitelné drama se změnil středeční zápas hokejové Ligy mistrů mezi Curychem a pražskou Slavií.

Švýcarský tým dokázal na samém konci třetí třetiny vymazat dvoubrankovou ztrátu, ale napínavé nájezdy zvládl lépe český mistr.

Především díky jedinému muži, Jaroslav Bednář se v rozstřelu trefil hned čtyřikrát.

Svěřenci Vladimíra Růžičky si tak v evropské soutěži připsali druhou výhru a nakročili za postupem do semifinále.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Slavia odjížděla do Curychu pozitivně naladěná, ale byla si vědoma toho, že švýcarský celek nebude snadným soupeřem. Předtím totiž rozdrtil Linköping 7:2 (Slavia "jen" 4:2). V domácí soutěži je na tom stejně jako pražský klub - patří mu druhá příčka.

Zápas takové předpoklady naplnil. Úvodní dvě třetiny sice nenabídly zrovna strhující podívanou, ale hlavně proto, že oba týmy hrály opatrně.

Lépe se na ledě pohybovali domácí hokejisté, jenže byli to hráči v červenobílých dresech, kteří se ujali vedení. V polovině úvodní třetiny ujížděl Micka sám proti dvěma obráncům a brankáři, zkusil nenápadně vystřelit a Sulander našel puk až v síti.

Jakmile si Curych uvědomil, že prohrává, přidal. Stoupla jak úroveň utkání, tak i jeho tempo. Přesto do kabin odcházeli s náskokem slávisté. Čisté konto jim však vydrželo jen do 27. minuty, kdy kapitán Seger využil přesilovou hru a střelou pod břevno vyrovnal.

Když už to vypadalo, že druhá část skončí za stavu 1:1, tak se prosadil Bednář. Růžička junior objel branku, přesně našel zkušeného forvarda a ten úspěšnou ranou k levé tyči vrátil českému klubu vedení.

Drama poslalo zápas do nájezdů

V poslední třetině najednou začaly padat góly. Osm tisícovek diváků se rozhodně nenudilo. Na 3:1 zvýšil ve 44. minutě Doležal, ani ne o minutu později po ztrátě koncentrace hostů korigoval Forster.

Slavia sedm minut před koncem opět skórovala, Sklenář zajistil Pražanům znovu dvougólový náskok.

Vypadalo to nadějně, zvláště když v 58. minutě neuznali rozhodčí Curychu gól. Místo toho, aby to Švýcary poslalo na kolena, se zdravě naštvali a dokázali ještě vyrovnat. Opět se trefil Seger a potom Gardner. To vše v 59. minutě.

O vítězi tak musely rozhodnout nájezdy.

Jejich ústřední postavou byl Bednář, jenž proměnil hned ten první. Nestačilo to, jeho spoluhráči si vedli přesně opačně, a tak musel jet ještě třikrát. Všechny nájezdy proměnil, zato Alstonovi se na druhé straně husarský kousek nepovedl.

Slavia sehraje příští zápas 12. listopadu v Linköpingu, skupinu uzavře 3. prosince doma s Curychem.