Inline hokejisté ve čtvrtfinále MS deklasovali Kanadu 8:2

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: FIRS, Roberta Strazzabosco
Semifinále si zahrají Češi poprvé od roku 2011, kdy na domácím šampionátu v Pardubicích získali zlato

Bratislava - Čeští inline hokejisté porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa IIHF v Bratislavě obhájce titulu Kanadu 8:2 a v pátečním boji o finále se utkají se Spojenými státy americkými, které zdolaly Německo 4:1. Semifinále si zahrají Češi poprvé od roku 2011, kdy na domácím šampionátu v Pardubicích získali zlato. Na dalších čtyřech šampionátech vždy ve čtvrtfinále neuspěli.

Šatan bude generálním manažerem slovenských hokejistů Šatan bude generálním manažerem slovenských hokejistů Čtěte zde

Vstup do zápasu sice týmu kouče Luďka Brože nevyšel a ve 13. minutě prohrával po trefách Shauna Furlonga a Brendana Baumgartnera, ale ještě ve druhé čtvrtině otočili Češi stav díky dvěma gólům Zdeňka Kubici a jedné trefě Jiří Černocha.

Ve třetí dvanáctiminutovce pojistil vedení David Bernad a v závěrečném dějství se postarali o debakl šampionů z roku 2015 Černoch, Petr Kafka, Jakub Petružálek a Jan Zahradníček.

Mistrovství světa v inline hokeji IIHF v Bratislavě - čtvrtfinále:

ČR - Kanada 8:2 (0:1, 3:1, 1:0, 4:0)

Branky: 14. a 18. Kubica, 24. a 41. Černoch, 35. Bernad, 42. Kafka, 44. Petružálek, 48. Zahradníček - 12. Furlong, 13. Baumgartner.

Finsko - Chorvatsko 11:2 (4:0, 3:1, 1:1, 3:0), Švédsko - Slovensko 6:4 (1:0, 3:1, 0:3, 2:0), USA - Německo 4:1 (0:0, 1:0, 1:0, 2:1).