Inlinisté na MS bez medaile. Ve čtvrtfinále podlehli Kanadě

5. 6. 2014 20:53
Čeští inlinisté prohráli v semifinále MS IIHF s Kanadou 5:6 po samostatných nájezdech.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Čeští inline hokejisté skončí na domácím mistrovství světa IIHF v Pardubicích bez medaile. Rozhodla o tom jejich čtvrtfinálová porážka s Kanadou, které podlehli 5:6 po samostatných nájezdech. Přes Kanadu nepostoupili Češi do semifinále na druhém šampionátu po sobě.

Svěřencům trenéra Petra Hemského nestačilo ve čtvrtfinále ani vedení 3:1 a 4:2. V druhé čtvrtině navíc cítili křivdu kvůli rozhodnutí sudích, kteří neuznali podle všeho regulérní gól Šima. Puk podle arbitrů nepřešel brankovou čáru. "Nechápu, proč na turnaji nejsou videorozhodčí. V takhle důležitých utkáních to může být rozhodující," řekl asistent českého trenéra Jan Procházka.

Kanaďanům se podařilo třemi brankami za sebou otočit skóre na 5:4, nicméně Češi se oklepali a Šebek svým druhým gólem večera poslal zápas do prodloužení. V něm branka nepadla a muselo se rozhodnout v samostatných nájezdech. Jediným úspěšným českým exekutorem byl hráč zápasu Šebek, na straně Kanady překonali zkušeného Salfického Woods a Terry.

České hokejisty tak čeká boj o páté až osmé místo, jejich pátečním soupeřem bude Británie. V semifinále se v regionálních derby utkají USA s Kanadou a Finsko se Švédskem.

MS v inline hokeji IIHF v Pardubicích:

Čtvrtfinále:

Kanada - ČR 6:5 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 1:0, 3:2 - 0:0)
Branky: 32. a rozhodující sam. nájezd Terry, 14. Sheen, 38. Baumgartner, 42. Hammond, 43. Woods - 38. a 45. Šebek 12. Kameš, 21. Šimo, 23. Šenkeřík.

Švédsko - Slovensko 12:1 (5:0, 2:1, 2:0, 3:0), USA - Německo 4:1 (1:0, 0:0, 2:0, 1:1), Finsko - Velká Británie 7:2 (3:0, 3:1, 1:1, 0:0).

Semifinálové dvojice: Finsko - Švédsko, USA - Kanada.