Irgl a Rolinek nastříleli po dvou brankách

2. 11. 2012 19:31
Zbyněk Irgl z Dinama Minsk a Tomáš Rolinek z Ufy vstřelili v zápasech KHL po dvou gólech. Irgl rozhodl v o výhře 4:3 po prodl. v Jekatěrinburgu, Ufa stejným poměrem prohrála po nájezdech s Jaroslavlí.
Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl | Foto: Vojtěch Marek

Moskva - Čeští hokejisté Zbyněk Irgl z Dinama Minsk a Tomáš Rolinek z Ufy vstřelili v zápasech Kontinentální ligy po dvou gólech. Zatímco však Irgl rozhodl v prodloužení o výhře běloruského celku 4:3 v Jekatěrinburgu, Ufa nakonec stejným poměrem doma prohrála po nájezdech s Jaroslavlí.

Minsk prohrával v Jekatěrinburgu po první třetině 1:3. Irgl v 27. minutě v přesilovce snížil a v závěru třetí minuty prodloužení zajistil hostujícímu mužstvu druhý bod. V tomto ročníku KHL už vstřelil pět branek.

Nájezdy také v Ufě

Ani zápas Ufy s Jaroslavlí neskončil 60. minutou, nájezdy nakonec pro nejlepší celek Tarasovovy divize rozhodl Viktor Kozlov. Domácí útočník Rolinek, který dosud v sezoně ani jednou neskóroval, dokázal dvakrát vyrovnat - nejprve v polovině třetí třetiny na 2:2 a v jejím závěru odpověděl i na soupeřův třetí gól.

Dva body si připsal také Marek Kvapil, který přihrál na dva góly Dynama Moskva. Obhájce titulu zvítězil v derby nad Spartakem 5:2 a dál vládne pořadí celé ligy. V čele Bobrovovy divize má Dynamo pětibodový náskok před Petrohradem, který dnes deklasoval Doněck 9:2.

Kontinentální hokejová liga:

Chanty-Mansijsk - Omsk 0:2, Čeljabinsk - Čerepovec 3:1, Jekatěrinburg - Dinamo Minsk 3:4 v prodl. (Straka 0+1 - Irgl 2+0), Magnitogorsk - Viťaz Čechov 4:1, Ufa - Jaroslavl 3:4 po sam. nájezdech (za domácí Rolinek 2+0), Kazaň - Nižnij Novgorod 4:0, Petrohrad - Doněck 9:2, CSKA Moskva - Chabarovsk 6:2, Dynamo Moskva - Spartak Moskva 5:2 (za domácí Kvapil 0+2).