reklama

Islanders po měsíci změnili názor: Dali smlouvu Martínkovi

Radek Martínek se vrací do NHL. Podepsal roční smlouvu s New York Islanders. Radek Martínek se vrací do NHL. Podepsal roční smlouvu s New York Islanders. autor: ČTK
V tréninkovém kempu bojoval o kontrakt, ale Islanders se mu obrátili zády. Po měsíci si ale vše rozmysleli a obránce Radek Martínek má smlouvu na 1 rok.

New York - Hokejový obránce Radek Martínek bude v NHL pokračovat v dresu New Yorku Islanders. Sedmatřicetiletý člen širší nominace české reprezentace na únorové olympijské hry v Soči ve středu uzavřel s Ostrovany roční smlouvu.

Martínek se přitom ucházel o smlouvu v přípravném kempu Islanders, ale před měsícem ji nezískal.

Martínek v NHL působil od roku 2001 a s výjimkou ročníku 2011/12, kdy hrál za Columbus Blue Jackets, strávil celou zámořskou kariéru v Islanders. Za Ostrovany sehrál 466 z celkových 473 utkání v NHL. Nasbíral celkem 107 bodů za 25 gólů a 82 přihrávek, v 11 duelech play off zaznamenal jednu asistenci.

Defenzivně laděný bek v minulé sezoně sehrál i vinou zranění včetně play off jen 15 utkání. Po ročníku 2011/12, stráveném v Columbusu, se vrátil do týmu Islanders a uzavřel roční kontrakt na 600 tisíc dolarů.

Dvojnásobný mistr světa měl v posledních letech smůlu na zranění. Minulý ročník při výluce NHL začal v dresu Mountfieldu České Budějovice, nastoupil však jen ve čtyřech zápasech a pak se vrátil za rodinou do New Yorku. Ve zkrácené sezoně NHL pak v 13 duelech zaznamenal tři branky, v play off ve dvou zápasech nebodoval.

reklama