Jágr a spol. se dál trápí. Winnipegu nedali ani jeden gól

14. 10. 2013 6:30
Hokejisté New Jersey Devils stále čekají na první výhru v novém ročníku NHL.
Hokejisté New Jersey Devils nevyhráli ani v šestém utkání
Hokejisté New Jersey Devils nevyhráli ani v šestém utkání | Foto: Reuters

New York - Čekání na první vítězství v novém ročníku NHL se hokejistům New Jersey Devils prodlužuje. V nočním utkání si tým českých hráčů Jaromíra Jágra, Patrika Eliáše, Rostislava Olesze a Marka Židlického neporadil ani s Winnipegem a prohrál 0:3.

V brance Jets tentokrát nezářil Ondřej Pavelec, který zůstal na střídačce, ale Al Montoyoa. Dvě asistence si v utkání připsal Michael Frolík.

"Je to frustrující. Kluci si uvědomují, kde jsme se ocitli. Zkoušíme prohazovat hráče v lajnách a najít tu správnou cestu, abychom se zvedli," reagoval na šestou porážku v řadě kouč Devils Peter DeBoer.

V dalším souběžně hraném utkání Ottawa s Milanem Michálkem v sestavě prohrála na ledě Anaheimu 1:4.

Winnipegu stačilo vedení 1:0

Ve Winnipegu dlouho na ukazateli skóre svítila jednička a nula. Ve 23. minutě si totiž po průniku domácího Evandera Kanea srazil puk do sítě obránce Andy Greene a až do 60. minuty se skóre nezměnilo.

Poté Kane ještě skóroval v powerplay a půl minuty před koncem dorazil Frolíkovu střelu do Schneidera Ladd.

Jágr strávil na ledě necelých dvacet minut a třikrát během toho vystřelil na bránu. Největší ice time z českých hráčů měl Židlický, který odehrál 23 minut.

"Nesmíme ztratit odvahu. V šatně jsme si dnes před zápasem řekli, co budeme hrát, ale to se nakonec nestalo. Teď nás čeká velké utkání v Ottawě, to je jisté," vzhlíží s nadějí na úterní zápas papitán New Jersey Bryce Salvador.

Ottawa zatím vyhrála jen jednou

Právě Senators se také moc nedaří. Po nočním zápase mají z pěti zápasů na kontě stále jen jedno vítězství. S Anaheimem museli dotahovat už od 27 vteřiny, kdy se trefil Perry. V páté minutě už to bylo 2:0, když skóroval Getzlaf.

Snížení Ryana nakonec nic neznamenalo, protože v druhé části Duck přidali další dvě pojistky. Michálek tedy vyšel bodově naprázdno, i když odehrál přes dvacet minut.

NHL:

Anaheim - Ottawa 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky: 1. a 24. Perry, 5. Getzlaf, 36. Bonino - 20. Ryan. Střely na branku: 56:31. Diváci: 17.177.

Winnipeg - New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 23. a 60. E. Kane (na druhou Frolík), 60. Ladd (Frolík). Střely na branku: 35:24. Diváci: 15.004.

Florida - Los Angeles 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 29. Carcillo, 35. Justin Williams, 53. J. Nolan. Střely na branku: 20:29. Diváci: 12.810.

3. Chicago 5 3 1 1 15:13 7
4. Minnesota 5 2 2 1 14:12 6
5. Winnipeg 6 3 0 3 17:16 6
6. Dallas 4 2 0 2 9:11 4
7. Nashville 5 2 0 3 9:15 4