reklama

Jágra bolí záda i kyčel. Začátek sezony ale zřejmě stihne

Jaromír Jágr poprvé trénoval s New Jersey a prozradil, co mu bylo. Bolely ho záda a kyčle. Jaromír Jágr poprvé trénoval s New Jersey a prozradil, co mu bylo. Bolely ho záda a kyčle. autor: facebook New Jersey Devils
Českou legendu bolely záda a kyčle. Zranění prý souviselo s dlouhým přeletem přes oceán, teď už ale Jágr s New Jersey naplno trénuje.

Newark - Jaromír Jágr se včera konečně naplno zapojil do přípravy New Jersey a měl by stihnout začátek NHL.

Pokud mu to tělo dovolí, mohl by navíc nastoupit už v noci ze čtvrtku na pátek v posledním přípravném ďáblů před ostrým startem soutěže. Alespoň takhle by si to přáli jednačtyřicetiletý hokejista i trenér Devils Peter DeBoer.

Jágr stihl v úterý v New Jersey teprve první kompletní trénink od svého příchodu.

To je snad dobrý důkaz toho, že se jeho zdravotní stav zlepšil. Na ledě bruslil v jedné formaci společně s Ryderem a Henriquem, tréninku se ale zúčastnili pouze hráči, kteří nezasáhli do nočního zápasu ve Philadelphii.

"Nezranil jsem se znovu, sláva"

"Jsem rád, že jsem se znovu nezranil. To je první krok," řekl evidentně dobře naladěný Jágr zámořským médiím s humorem, jaký je mu vlastní.

"Je to dobrý krok. Dalším krokem bude ho dostat do hry, ale určitě to směřuje správným směrem," řekl DeBoer. "Zvládl celý trénink a rozhodně to nebyl lehký trénink."

Jestli Jágr nastoupí ve čtvrtek v noci do poslední přípravy ďáblů proti Philadelphii, se ukáže nejdříve dnes.

"Rád bych v přípravě nastoupil"

"Uvidíme, jak se bude cítit den po dni," řekl trenér. "Kdybych mohl hrát, hrál bych. Ale chtěl bych předtím stihnout alespoň tři tréninky," doplnil Jágr.

Jágr odstoupil po deseti minutách hned prvního tréninku New Jersey v sezoně. To bylo 12. září, od té doby na led chodil kvůli nespecifikovaným problémům pouze sám. S týmem netrénoval, nehrál žádný zápas, o svém zranění s nikým nemluvil. Vědělo se jen to, že ho trápí bolesti v dolní části těla.

Zranění kvůli letu přes oceán?

"Věděl jsem, že není dobré, když se mi něco takového stalo hned v prvním tréninku. To se mi ještě nikdy dřív nestalo. Asi to souviselo s příletem do Ameriky, patnáctihodinový let není příjemný," řekl Jágr.

"Bolely mě svaly a kyčle, to je všechno propojené."

"Měl jsem více času než během sezony, takže jsem chtěl být tak silný, jak jen jsem mohl být a ujistit se, že se nic zlého nestane znovu. Ale nic není zaručeno," doplnil tajemně.

reklama