Jágr byl při vítězné premiéře Kladna jen na střídačce, na ledě exceloval Vampola

Aktualizováno 8. 9. 2018 20:49
Kladno vyhrálo v úvodním zápase první ligy nad Frýdkem-Místkem 4:1. Petr Vampola si připsal tři kanadské body.
Jaromír Jágr na střídačce Kladna.
Jaromír Jágr na střídačce Kladna. | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Kladna vstoupili do prvoligové sezony bez hvězdného útočníka Jaromíra Jágra výhrou nad Frýdkem-Místkem 4:1. V dresu Rytířů se v soutěžní premiéře po letním příchodu uvedl třemi body za gól a dvě asistence mistr světa z roku 2010 Petr Vampola.

Šestačtyřicetiletý majitel a nový kapitán Rytířů Jágr podporoval tým ze střídačky.

S 'céčkem' vedl mužstvo při absenci indisponovaného Jágra Jakub Strnad. Na gól čekalo 2125 diváků na kladenském ČEZ Stadionu až do 37. minuty, kdy při vyloučení Adama Rašky na pět minut a do konce utkání Vampola předvedl sólo od vlastní modré čáry a překonal brankáře Lukáše Danečka mezi betony.

Po 66 vteřinách třetí třetiny se prosadila další letní posila Rytířů obránce Jiří Říha, který zužitkoval přihrávku Adama Kubíka. Připsal si tak druhý bod v zápase, protože asistoval u Vampolova gólu.

Za hosty sice snížil v 46. minutě v přesilové hře exkladenský Jan Rudovský, ale za 39 sekund po Vampolově akci pojistil vedení Strnad a v 56. minutě dovršil výsledek v další početní výhodě Adam Kubík, jemuž asistoval opět Vampola.

Kouč Kladna David Čermák si pochvaloval Jágrův přínos i mimo led. "Už v minulé sezoně bylo vidět, že když přišel, tak pomohl i na střídačce a nejen na ledě. Radí klukům spíš individuálně, jak řešit herní situace na ledě," uvedl Čermák a ocenil Vampolův výkon.

"Máme velmi mladý tým, brali jsme ho sem jako zkušeného hráče, který by měl náš tým táhnout. Dnes to potvrdil," dodal Čermák.

Vítěznou premiéru na střídačce Českých Budějovic prožil dvojnásobný mistr světa Václav Prospal. Jihočeši přehráli Benátky nad Jizerou 5:1. Po bezbrankové první třetině rozhodl Motor o výhře v prostřední části, ve které Benátkám odskočil na rozdíl čtyř branek. V závěrečné třetině si obě mužstva připsala po brance.

Slovinský zadák Motoru Žiga Pavlin dvakrát skóroval a navíc zaznamenal nahrávku. V dresu hostů se poprvé představil devětatřicetiletý forvard Radek Duda. Dvojnásobný extraligový šampion se Slavií vyšel bodově naprázdno.

Jihlava po úvodní dvacetiminutovce vedla 1:0, ale druhé dějství ovládl Přerov 5:2. Domácím stačilo na pět zásahů 11 minut a 11 vteřin. Dukla se na počátku třetí části přiblížila na jediný gól, ale Přerov si těsný náskok pohlídal.

Vsetín si v první části během 89 sekund vytvořil dvougólový náskok, na který Prostějov zareagoval třemi trefami v rozmezí 130 vteřin. Ve druhém dějství si Valaši vzali vedení zpět. Jestřábům se ve třetí třetině povedlo vyrovnat, ale kanadský útočník Mitchell Theoret druhou trefou večera opět posunul Vsetín do vedení. Devětatřicetiletý střední útočník Tomáš Divíšek však v 59. minutě dovršil hattrick a poslal duel do nastavení, v němž centr Marek Račuk přisoudil bod navíc Prostějovu.

Havířov dokázal v domácím souboji proti Litoměřicím smazat dvoubrankové manko a zvítězit 4:2. Obrat načal v 32. minutě sedmnáctiletý forvard Jan Bambula. Další tři góly přidal Havířov v posledním dějství.

Třebíč zvítězila v Ústí nad Labem 4:3 po samostatných nájezdech. Vítězný nájezd obstaral útočník Silvester Kusko, který tak pokazil prvoligovou premiéru olympijského vítěze z Nagana 1998 a mistra světa z roku 1999 Jana Čalouna na lavičce Slovanu.

Tříbodový triumf si z Kadaně odvezla Poruba. Nováček soutěže přehrál Trhače 5:3.