Jágr dal v noci gól, jenže New Jersey zase prohrálo

Adam Sušovský Adam Sušovský
11. 11. 2014 6:37
Bídná forma New Jersey Devils pokračuje v NHL čtvrtou porážkou v řadě. Jaromír Jágr se však 708. gólem v kariéře dotáhl na šesté místo v historických tabulkách střelců.
Jaromír Jágr dal v noci gól, ale Devils moc důvodů k radosti stejně nemají.
Jaromír Jágr dal v noci gól, ale Devils moc důvodů k radosti stejně nemají. | Foto: Reuters

Praha - Mizerná forma New Jersey Devils pokračuje v NHL už čtvrtou porážkou v řadě. Ďáblové prohráli v Bostonu 2:4 a v tabulce Východní konference jim patří až dvanácté místo.

Porážku v Bostonu zmírnil jedním gólem Jaromír Jágr. Byl to jeho 708. gól v kariéře, kterým se česká legenda posunula v historických tabulkách střelců. Teď se dělí o šesté místo Mikem Gartnerem.

New Jersey v zápase nepomohla rychlá branka z úvodu ani návrat do sestavy kanonýra Mika Cammaleriho, díky kterému mohli Ďáblové zase složit elitní formaci Cammalleri - Zajac - Jágr.

Ďáblům nestačil ani bleskový gól

Ta se postarala o oba góly. Zajac nejprve ve druhé minutě otevřel skóre a v polovině utkání přihrál Jágrovi, který přesnou z ránou z pravého kruhu srovnával skóre na 2:2.

Boston však rozhodl zápas v závěru druhé třetiny, kdy se během minuty a půl trefili Griffith se Smithem. Mimořádný byl především první z těchto gólů, Griffith střílel bekhendem mezi nohama zády k bráně a stejně procedil puk mezi betony gólmana.

"Jejich třetí gól byl z kategorie jedinečných. I když padl se štěstím. Přece jen dát gól s hokejkou mezi nohama, to se jen tak nestává," doplnil Jágr.

Boston i bez Davida Krejčího v sestavě vyhrál už pátý zápas za sebou a vydrápal se na čtvrté místo v konferenci.

V dalším nočním utkání porazila Carolina na svém ledě Calgary 4:1. Češi v tomto utkání nebodovali.

Boston - New Jersey 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Branky: 11. Söderberg, 18. Bergeron, 39. Griffith, 40. R. Smith - 2. Zajac, 33. Jágr. Střely na branku: 23:28. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. R. Smith, 3. Griffith (všichni Boston).

Carolina - Calgary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 18. Boychuk, 25. Faulk, 33. Skinner, 50. Gleason - 14. D. Jones. Střely na branku: 31:23. Diváci: 9.906. Hvězdy zápasu: 1. Faulk, 2. Skinner, 3. Ward (všichni Carolina).

4. Chicago 15 8 1 6 41:28 17
5. Minnesota 13 7 0 6 37:29 14
6. Colorado 16 4 5 7 40:50 13
7. Dallas 14 4 4 6 40:50 12