reklama

Jágr: Dejme Popradu šanci. I když třeba nepřijdou lidi

Jaromír Jágr start Popradu v KHL vítá Jaromír Jágr start Popradu v KHL vítá autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Nikdo neví, jestli budou lidé na hokej v Popradu chodit

Praha - Přestože odehrál Jaromír Jágr v Kontinentální hokejové lize už tři sezony, ještě nikdy nehrál soutěž tak blízko českých hranic. Poté, co vedení KHL schválilo účast Popradu v soutěži, se k jeho působení v KHL vyjádřil pro server gazeta.ru.

"Dejme Popradu šanci. Lidi, kteří o něco podobného měli zájem, svou snahu dokončili. Nedohodli se u nás, tak to zkusili a využili možnosti hrát na Slovensku. A vidíte, povedlo se," řekl osmatřicetiletý útočník Avangardu Omsk.

Jágr sice přiznal, že by raději hrál v Hradci Králové, ale v působení klubu HC Lev v Popradu nevidí velký problém. Navíc má Poprad oproti Hradci jednu výhodu.

"Byla by to (do Hradce) zase větší dálka. Ono je to potom poznat, jestli letíš pět hodin, šest, nebo ještě déle."

Čtěte také:
Hradecký Lev přeci jen bude hrát KHL. V Popradu
Hradecko-popradský Lev chce za trenéry Hořavu a Rulíka

Kladenského odchovance překvapilo s jako vervou vlastníci klubu za startem v soutěži šli. Rozhodně to prý není se snahou zbohatnout.

"Na to je to skutečně až příliš drahé. Byznys to může být ve chvíli, kdyby sehnali takové sponzory, kteří do toho dají víc peněz, než utratí, ale o tom pochybuju. Kdo to ale celé řídí, anebo jak budou skládat mužstvo, nemám ani tušení."

Netuší ani to, jak přijmou KHL fanoušci na Slovensku.

"Uvidíme, jak si lidé ligu oblíbí. Nikdo však ani neví, jak by to vypadalo v Hradci a a jestli by tam vůbec někdo na hokej chodil. I když je to KHL a jsou tam kvalitní hráči, nikdy to nebude lidi přitahovat tolik, jako NHL," dodal Jágr.

reklama