Jágr, Hejduk i Sýkora se radují v play off z výhry

zh
10. 4. 2008 7:46
Pouze Pittsburgh uspěl doma
Útočník Pittsburghu Petr Sýkora překonává brankáře Ottawy Martina Gerbera.
Útočník Pittsburghu Petr Sýkora překonává brankáře Ottawy Martina Gerbera. | Foto: Reuters

Pittsburgh - V zámořské NHL začalo ve středu čtyřmi duely play off. Pouze Pittsburgh dokázal využít výhody domácího prostředí k čtvrtfinálovému vedení 1:0 na zápasy.

Hokejisté New Yorku Rangers, Colorada i Calgary se ujali vedení na ledě soupeře.

Pittsburgh porazil Ottawu jasně 4:0, když první gól vstřelil zkušený jednačtyřicetiletý veterán Gary Roberts již v čase 1:08. Druhou branku přidal ve 13. minutě Petr Sýkora, první a zatím jediný český střelec letošní vyřazovací části.

Východ slibuje postupová dramata, Jágr vyzve Eliáše
Hašek jde do bojů v play off. Prověří ho čtyři Češi

Do série vstoupila výborně i jedna z hlavních hvězd, Jevgenij Malkin. Třetí gól dal, u dvou si připsal asistenci.

Na konci utkání se Roberts blýskl svou druhou trefou, která znamenala výsledné skóre 4:0 a vzápětí dostat trest ve hře. Sidney Crosby měl patřit k největším tahákům play off, napoprvé však vyšel bodově naprázdno.

Rangers vyhráli, Češi vyšli naprázdno

Čechy asi nejnapjatěji očekávaný souboj New Jersey vs. New York Rangers, tedy Jágr a spol. vs. Eliáš,  domácí zcela nezvládli a prohráli 1:4.

Jaromír Jágr a Scott Gomez z New Yorku Rangers oslavují čtvrtfinálové vedení 1:0 na zápasy na ledě New Jersey. | Foto: Reuters

U jediné branky Ďáblů asistoval Patrik Eliáš. Češi ve službách Jezdců si nepřipsali ani bod.

Tři body za tři asistence získal Scott Gomez, jenž do klubu přišel právě z New Jersey.

Colorado rozhodlo v prodloužení

Nejdramatičtější střetnutí bylo k vidění na hřišti Minnesoty. Colorado s Milanem Hejdukem v sestavě zde vedlo po dvou třetinách již 2:0, jenže domácí hned zkraje třetí části vyrovnali.

Rozhodnout mohl Ryan Smyth, autor branky na 2:0, jenže dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby neproměnil nařízené trestné střílení. Utkání tak dospělo do prvního prodloužení. V něm v čase 11:11 rozhodl osmatřicetiletý veterán Joe Sakic.

Laviny se po výhře 3:2 ujaly vedení 1:0 na zápasy.

Calgary našlo překvapivého hrdinu

Podobný kousek se povedl i Calgary. Také Flames možná trochu překvapivě uspěly na ledě soupeře - letos velmi silného týmu San Jose Sharks s českým útočníkem Milanem Michálkem.

Náskok 2:0 si vytvořily už během prvních šesti minut, Žraloci vždy pouze snižovali, naposledy minutu před koncem na konečných 2:3 z jejich pohledu.

Utkání mělo nečekaného hrdinu. Třiatřicetiletý centr Calgary Stephane Yelle odehrál v základní části 74 zápasů, přesto zaznamenal pouhé tři góly a devět asistencí. Ve středu se však trefil hned dvakrát.

Kapitán Calgary Jarome Iginla, jenž má hlavní podíl  na postupu, si připsal dvě nahrávky. Další utkání jsou na programu ve čtvrtek, kdy se střetnou Montreal s Bostonem, Detroit s Nashvillem a Anaheim s Dallasem.